Son Dakika Haberleri: Şaphane'de 500 Kişilik İstihdam Sağlayacak Akıllı Sera Çalışması

Şaphane'de 500 Kişilik İstihdam Sağlayacak Akıllı Sera Çalışması

2 ay önce

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde 700 dönüm örtü altı akıllı sera kurulumu çalışmaları devam ediyor. Söz konusu proje ile 500 kişiye istihdam sağlanması planlanıyor.

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde akıllı sera kurulumu ile ilgili çalışmaların başladığı bildirildi.

M.T.A Tarafından Üçbaş köyü mevkinde bin 600 metre den çıkarılan sıcak su kuyusundan, Ayvacık, Karamustafalar, Üçbaş, Karaağıl mahallesi bölgesinde kurulacak 700 dönüm örtü altı akıllı sera kurulumu çalışmaları ilk etap görüşmeleri, ilçe kaymakamı ve firma yetkilileri ile birlikte, AK Parti İlçe Başkanı Murat Çakır ve Belediye Başkanı Rasim Daşhan'ın katımıyla gerçekleştirildi.

500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Projenin tamamının dört yıl süreceği ve 500 kişiye istihdam sağlayacağı, 14 tane daha sıcak su sondaj kuyusunun açılacağı belirtildi. Belediye Başkanı Rasim Daşhan, yaptığı açıklamada, "Göreve geldiğimizden bugüne ilçemize yabancı yatırımcı araştırma ve görüşmelerimizin bir tanesi daha meyvesini verdi.İnşallah ilçemiz ve bölge halkına büyük katkı sağlayacak projenin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
"Benden Olamaz" Deyip DNA Testi Yaptırdı, Çocuğun Babası Bakın Kim Çıktı! Komşuları Tarafından Şikayet Edilen Zanlı, Evine Gelen Polis Memurunu Bıçakladı Oyuncu Melisa Aslı Pamuk'un Adnan Oktar'ın Programına Konuk Olduğu Video Sosyal Medyayı Salladı