Şaphane'de Kar Yağışı Meyve Üreticilerini Sevindirdi - Son Dakika

Şaphane'de Kar Yağışı Meyve Üreticilerini Sevindirdi

19.01.2012 11:00
Şaphane'de Kar Yağışı Meyve Üreticilerini Sevindirdi, System.String[]

Şaphane Ziraat Odası Başkanı Talat Bilaloğlu, ilçede bir haftadır etkili olan kar yağışının, meyve üreticilerini sevindirdiğini söyledi.

Şaphane Ziraat Odası Başkanı Talat Bilaloğlu, ilçede bir haftadır etkili olan kar yağışının, meyve üreticilerini sevindirdiğini söyledi.

Bilaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının meyve ağaçlarında örtü sağladığını bildirdi.

İlçede son 20 yılın en soğuk günlerinin yaşandığını belirten Bilaloğlu, şöyle konuştu:

"İlçemizde hava sıcaklığı eksi 13 dereceye kadar düştü. Meyve üreticilerimizi don olaylarına karşı uyardık. Diğer yandan kış günlerinin kurak ve dondurucu soğuk halinde seyretmesi, meyve üreticilerinin yüzünü güldürdü. Yağan kar, meyve ağaçlarının açıkta kalan köklerini, ekilen buğdayların üzerini yorgan gibi kapladı. Ekili buğdayların uzun zaman dona karşı korunması sağlanacak. İlçe merkezi, Karamanca ve Üçbaş beldeleriyle Ayvacık ve Çam köylerinde üreticiler son yağışlardan memnun oldu. 11.00-17.00 saatleri arasında soğuklanma süresine ihtiyacı olan kiraz ve vişne ağaçları kar yağışıyla bu ihtiyacını gidermiş oluyor."

Bilaloğlu, karın erimesiyle uzun yıllardır az su tutan Şaphane Çayı'nda su artışı beklediklerini sözlerine ekledi.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şaphane'de Kar Yağışı Meyve Üreticilerini Sevindirdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret