Şaphane'de Yaren Gecesi - Son Dakika

Şaphane'de Yaren Gecesi

26.02.2018 11:29
Şaphane'de Yaren Gecesi, System.String[]

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde, Dayanışma ve Toplumu Kaynaştırma Etkinliği’nde sahne alan Şaphane İslamoğlu Folklor Kültür ve Yarenler Derneği üyeleri, asırlık geleneği yaşatmaya devam ediyor.

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde, Dayanışma ve Toplumu Kaynaştırma Etkinliği'nde sahne alan Şaphane İslamoğlu Folklor Kültür ve Yarenler Derneği üyeleri, asırlık geleneği yaşatmaya devam ediyor.

Osmanlı döneminin sonlarına doğru Şaphane bölgesinde yaşayan, o dönem en önemli okul olan medrese bitirmiş şair ve bağlama ustası, aynı zamanda efe lakabıyla bilinen Mustafa İslamoğlu adına 2016 yılında kurulan derneğin üyeleri, Şaphane Sinema Salonu'nu dolduran vatandaşlara keyifli dakikalar yaşattılar.

"İslamoğlu, Karmı da yağdı Kütahya'nın dağına, aman efem" gibi bölgemizin efsane eserleri eşliğinde oyunlarını sergileyen dernek üyeleri ve saz çalıp türküler söyleyen Hikmet Öztürk ve Adem İleri, kültürel faaliyetlerinin aralıksız devam edeceğini ve 2 yıldır İslamoğlu kültürünü tüm dünyaya duyurmak için yola çıktıklarını ve bu yolda azimle çalışacaklarını belirttiler.

Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan, "Yöresel düğünlerimizin olmazsa olmazı efe oyunlarımızı profosyenel bir şekilde tanıtmaya çalışan dernek üyelerimize teşekkür ediyorum"diye konuştu. (YD-EFE) - KÜTAHYA

Şaphane'de Yaren Gecesi
Şaphane'de Yaren Gecesi
Şaphane'de Yaren Gecesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şaphane'de Yaren Gecesi - Son Dakika


Son Dakika

Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı Babası sinir krizi geçirdi! 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu İbo Show'da duygusal anlar! Kibariye'nin 'Annem' yorumu, İbrahim Tatlıses'i ağlattı Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi