Saraybosna'nın Kalbi" Ödülü Aktör de Niro'ya - Son Dakika

Saraybosna'nın Kalbi" Ödülü Aktör de Niro'ya

08.08.2016 16:14
Saraybosna'nın Kalbi

22. Saraybosna Film Festivali kapsamında verilecek "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü"ne bu yıl ABD'li aktör Robert de Niro layık görüldü.

22. Saraybosna Film Festivali kapsamında verilecek "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü"ne bu yıl ABD'li aktör Robert de Niro layık görüldü.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, 12-20 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek festivalin organizatörleri, bu yılki "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü"nü de Niro'nun alacağını açıkladı.

De Niro'ya, ödülünün festivalin açılış töreninde verileceği belirtilirken, festivalin açılışında ayrıca de Niro ile özdeşleşen filmlerden 1976 yapımı Taksi Sürücüsü'nün de gösterileceği bildirildi.

Saraybosna Film Festivali Müdürü Mirsad Purivatra, ödüle de Niro'nun layık bulunmasından büyük onur duyduğunu ifade ederek, 10 yıl önce tanıştığı de Niro'nun Saraybosna'ya gelecek olmasından dolayı da heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Saraybosna Film Festivali kapsamında daha önce de Angelina Jolie, Benicio Del Toro, Gael Garcia Bernal, Steve Buscemi, Atom Egoyan, Jafar Panahi, Mike Leigh, Bela Tarr ve Danis Tanovic gibi isimler de "Saraybosna'nın Kalbi" ödülüne layık görülmüştü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Saraybosna'nın Kalbi' Ödülü Aktör de Niro'ya - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan şehidinin kabrinde Galatasaray bayrağı dalgalanıyor Bilim Kurulu Üyesi Özlü Türkiye'de denenen Çin aşısıyla ilgili konuştu: Herhangi bir yan etki görülmedi Sokaklarda tek başında yaşıyordu! Cansız bedeni dere kenarında bulundu Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun Eşi teknik direktörü eleştirdi, yıldız futbolcu kadro dışı bırakıldı Asfalt patladı içine kamyonet düştü; araçtaki işçiler boğulmaktan son anda kurtuldu İncirlik'te görevli uzman çavuş evinde ölü bulundu AK Parti kongresinde yumruklu kavga! Polis ekipleri iki grubu zor ayırdı