Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu - Son Dakika

Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu

18.01.2012 18:21
Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu, System.String[]

Diyarbakır Saraykapı semtinde çıkan insan kemikleri faili meçhul aileler için umut kapısı oldu.1997 yılında babası Sadık Ulumaskan ve kardeşi Seyithan Ulumaskan'ın Jitem tarafından Diyarbakır'da izlerinin yok olmasının ardından, Ulumaskan ailesi...

Diyarbakır Saraykapı semtinde çıkan insan kemikleri faili meçhul aileler için umut kapısı oldu. 1997 yılında babası Sadık Ulumaskan ve kardeşi Seyithan Ulumaskan'ın Jitem tarafından Diyarbakır'da izlerinin yok olmasının ardından, Ulumaskan ailesi sabırsızlıkla kazı sonuçlarını bekliyor.

Kaçırıldığı tarihte 74 yaşındaki babası ve 34 yaşındaki ziraat mühendisi kardeşinden bugüne kadar haber alamayan İsmail Ulumaskan, yetkililerden umutlu bir haber beklediğini belirtti. Ulumaksan, Diyarbakır ve çevresinde her çıkan kemiklerin kendileri için bir umut taşıdığını dile getirerek, bugüne kadar yapılan itiraflara bakıldığında, Saraykapı'daki kazılardan müjdeli bir haber beklediğini söyledi. Kazı yapıldığı günden beri sürekli kazı mekanına gidip geldiğini belirten Ulumaskan, savcıların kendilerine bilgi vereceklerini söyleyerek, kaza mahalline sokulmadığını belirtti.

Sadık Ulumaskan'ın 79 yaşındaki eşi Halime Ulumaskan ise kocası ve oğlunun suçsuz yere götürüldüğünü belirterek, 15 yıldır eşinden ve oğlundan haber alamadığını ifade etti. Halime Ulumaskan, onlarca yıl izdirap içinde yaşadıklarını, buna sebep olan insanların da gerekli cezaya çarptırılmasını arzu ettiğini söyledi. Ziraat mühendisi olan oğlunun babası ile birlikte bir hiç uğruna hayatlarından edildiğini ve 2 aylık olan gelininin daha evde yaşadığını söyledi.

Seyithan Ulumaskan'ın eşi Ayten Ulumaskan da eşinin hayatına kast edenlerin hak ettiği cezayı bulması için yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu
Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu
Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu
Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Saraykapı'daki İnsan Kemikleri Faili Meçhul Aileler İçin Umut Kapısı Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi