Saraylar'da Kaçak İşçi Çalıştırıldığı İddiası - Son Dakika

Saraylar'da Kaçak İşçi Çalıştırıldığı İddiası

06.01.2012 14:40
Saraylar'da Kaçak İşçi Çalıştırıldığı İddiası, System.String[]

Marmara ilçesine bağlı Saraylar beldesindeki bir farikaya yapılan baskında, çalışma izni olmayan yabancı uyruklu 7 kişinin çalıştırıldığı tespit edildi.

Marmara ilçesine bağlı Saraylar beldesindeki bir farikaya yapılan baskında, çalışma izni olmayan yabancı uyruklu 7 kişinin çalıştırıldığı tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, beldeye bağlı Yeni Mahalle yakınlarındaki bir mermer fabrikasında çalışma izni olmayan yabancı uyrukluların çalıştırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Düzenlenen operasyonda yapılan kimlik kontrollerinde, Türkiye'ye turist vizesiyle gelen ve çalışma izni bulunmayan 7 kişinin fabrikada çalıştırıldığı belirlendi.

6'sı Türkmenistan, 1'i de Gürcistan uyruklu oldukları belirlenen kişilerin 5'ine vize süreleri dolduğu için biner lira idari para cezası kesilirken, bu kişiler sınır dışı edilmek üzere Marmara Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

- BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saraylar'da Kaçak İşçi Çalıştırıldığı İddiası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik BM duyurdu: Libya'da taraflar kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardı Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu