Sarayönü Devlet Hastanesi Diş Taramalarına Başlıyor - Son Dakika

Sarayönü Devlet Hastanesi Diş Taramalarına Başlıyor

20.02.2013 09:51
Sarayönü Devlet Hastanesi Diş Taramalarına Başlıyor, System.String[]

Sarayönü Devlet Hastanesi, ilköğretim okullarında ağız ve diş sağlığı taraması başlatacak.

Sarayönü Devlet Hastanesi, ilköğretim okullarında ağız ve diş sağlığı taraması başlatacak.

Sarayönü Devlet Hastanesi tarafından yapılan planlama çerçevesinde görev alacak olan diş hekimleri, belirlenen program doğrultusunda okullara giderek öğrencilerin ağız ve diş sağlığını kontrol edecek.

Başlatılacak olan ağız ve diş sağlığı taramaları hakkında bilgi veren Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Gül, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Hastanemizin diş polikliniğinde görev yapan hekimlerimiz tarafından ilçemizde bulunan 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması yapılacak. Tarama çalışmaları merkez, kasaba ve köylerdeki bütün ilkokulları ve bazı ortaokulları kapsıyor.

Yaptığımız planlamaya göre taramalar 20 Şubat ile 27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilerek tamamlanacak. Diş taraması yapılacak okullar arasında Boyalı İlkokulu, Kadıoğlu İlkokulu, Çeşmelisebil İlkokulu, Özkent İlkokulu, Yenicekaya Ortaokulu, Gözlü Ortaokulu, Başhüyük Ortaokulu, Bahçesaray İlkokulu, Kurşunlu Ortaokulu, Halıcı İlkokulu, Halıcı İstiklal Ortaokulu, Halıcı Atatürk İlkokulu, Merkez İlkokulu, 100.Yıl İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, İsmet Ümmühan İlkokulu, İsmail Kara Ortaokulu bulunuyor. Diş taraması yapılan öğrencilere ayrıca diş macunu ve diş fırçası dağıtmayı da planlıyoruz."

Muhabir: Ahmet Turan

Yayıncı: Murat Aslan - KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sarayönü Devlet Hastanesi Diş Taramalarına Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kasım ayında ihracat yüzde 0,95 azalırken, ithalat yüzde 16,07 arttı CHP'den asgari ücret zammı önerisi: En az 3 bin 100 lira olmalı İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Oyuncu Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti Son Dakika! İngiltere, Pfizer-Biontech ortak çalışmasıyla yapılan koronavirüs aşısının kullanımını onayladı