Sarayönü'nde Kitap Kurtları Ödüllendirildi - Son Dakika

Sarayönü'nde Kitap Kurtları Ödüllendirildi

24.01.2013 10:26
Sarayönü'nde Kitap Kurtları Ödüllendirildi, System.String[]

Sarayönü Kurşunlu Ortaokulu tarafından Sarayönü genelinde yapılan ödüllü kitap okuma sınavı sonuçları belli oldu.

Sarayönü Kurşunlu Ortaokulu tarafından Sarayönü genelinde yapılan ödüllü kitap okuma sınavı sonuçları belli oldu. Sınavda dereceye giren öğrenciler Kaymakam Kemal Yıldız tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Kurşunlu Ortaokulu tarafından 'hep birlikte okuyalım' projesi kapsamında öğrencilerin anlama becerilerini geliştirmek, kitap okuma alışkanlıklarını sürekli hale getirmek amacıyla ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenmişti.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan sınava Sarayönü merkez, belde ve köy ortaokullarından 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 145 öğrenci katıldı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ise dereceye giren 5 öğrenci çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Sarayönü Kaymakamı Kemal Yıldız'ın makamında yapılan ödül töreninde, sınavda birinci olan Halıcı Cumhuriyet Ortaokulu'ndan Fatma Nur Kırıktaş'a 300 lira, ikinci olan Kurşunlu Ortaokulu'ndan Fatma Nur Yangöz'e 250 lira, üçüncü olan Kurşunlu Ortaokulu'ndan Yunus Emre Ülker'e 200 lira, dördüncü olan Başhüyük Ortaokulu'ndan Sümeyye Atiz'e 100 lira, beşinci olan Merkez Ortaokulu'ndan Berhan Rodi Gürkan'a 50 lira ödül verildi.

Muhabir: Ahmet Turan

Yayıncı: Rıfat Yerlikaya - KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sarayönü'nde Kitap Kurtları Ödüllendirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Kız çocuğunun canlı yayında görüp tanıdığı cinsel saldırı şüphelisi, tutuklandı Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi