Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu - Son Dakika

Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu

15.11.2020 10:30
Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu, System.String[]

Belçika'da özel bir hastanede çalışan 51 yaşındaki hemşire Helga Wauters, sezaryen doğum sırasında 28 yaşındaki İngiliz kadın Xynthia Hawke'nin boğazına ventilatör borusu yerine ventilatör tüpünü sıkıştırarak önce komaya girmesine daha sonra ölmesine sebep oldu.

Belçika'nın Pau şehrinde bulunan Orthez hastanesinde çalışan 51 yaşındaki hemşire Helga Wauters, 2014 yılında sarhoş bir şekilde doğumuna girdiği 28 yaşındaki İngiliz kadın Xynthia Hawke'nin boğazına doğum sırasında yanlışlıkla tüp sıkıştırdı. Boğazına sıkışan tüp nedeniyle nefes alamadığı için kalbi duran ve beyni oksijensiz kalan Hawke, dört gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Olay ile ilgili yapılan soruşturma sonrası suçlu bulunan hemşireye mahkeme, geçen salı günü 3 yıl hapis cezası verdi.

SARHOŞTU

Olaydan iki hafta önce hastanede çalışmaya başlayan Helga, aşırı sarhoş olduğu için sezaryen doğum sırasında Hawke'nin boğazına ventilatör borusu yerine ventilatör tüpünü sıkıştırarak önce komaya girmesine daha sonra ölmesine sebep oldu.

Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına vantilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu

ARKADAŞLARINI SUÇLADI

Son 10 yıldır güne votka içerek başladığı belirtilen Helga, mahkeme ventilatör cihazı bozuk oldu için Hawke'nin nefessiz kaldığını, diğer arkadaşlarının genç kadının ölümünden sorumlu olduğunu söyleyerek kendini savundu.

3 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Mahkemenin kendisine 3 yıl hapis cezası vermesinden sonra Helga, olaydan sorumluğu olmuş olabileceğini ama ceza evinde gitmeyi hak etmediğini söyledi.

Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu

Son Dakika Dünya Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

İki kişi pompalı tüfekle öldüren zanlının sözleri şaşkına çevirdi: Ölüm korkusuyla vurdum, pişmanım Son Dakika: Türkiye'de 16 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 7550 yeni vaka tespit edildi Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Meteoroloji'den Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 9 il için kar yağışı uyarısı Pompeo yeni istihbarat raporunu açıkladı, Vuhan'daki laboratuvarı işaret etti: Hayati bilgiler saklanıyor Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu Cani koca, kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşladı