Son Dakika Haberleri: Sarı Yelekliler Macron'un İstifasını İstiyor- Paris'te Beklenen 'Şiddetli' Protestolar Başladı

Sarı Yelekliler Macron'un İstifasını İstiyor- Paris'te Beklenen 'Şiddetli' Protestolar Başladı

5 ay önce

- Sarı Yelekliler Macron'un istifasını istiyor Paris'te beklenen 'şiddetli' protestolar başladıPARİS - Hükumet'in yetersiz ekonomi politikaları için sokağa çıkan Sarı Yelek'liler bir kez daha Paris sokaklarına indi.

- Sarı Yelekliler Macron'un istifasını istiyor
Paris'te beklenen 'şiddetli' protestolar başladı

PARİS - Hükumet'in yetersiz ekonomi politikaları için sokağa çıkan Sarı Yelek'liler bir kez daha Paris sokaklarına indi. Polis yoğun güvenlik önlemleri alırken, göstericiler ve polis arasında çatışmaların da başladığı kaydedildi.
Başta akaryakıta gelen zam olmak üzere hükumetin yetersiz ekonomi politikalarını protesto eden Sarı Yelekliler eylemcileri bir kez daha Paris'in sokaklarını doldurdu. Protestocuların meydanlara ulaşamaması için pek çok ulaşım yolunu iptal etmesi, seferleri durdurmasına karşın halk meydanlarda yerini aldı. Polisin kurduğu birçok güvenlik noktasında pek çok kişiyi durdurarak arama yaptığı kaydedildi. Öte yandan gözaltına alınan kişi sayısının 300'ü geçtiği kaydedildi.
Polisle sık sık çatışmalara giren, eylemcilerin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un istifasını istediği, polisin eylemcilere biber gazı ile müdahale ettiği kaydedildi.
Haber Yayın Tarihi : 08.12.2018 01:53 Kaynak: İHA10 Liradan 200 Lira Yapıp Bankaları Dolandırdılar Mansur Yavaş, ABB'nin İnternet Sitesindeki Kapak Fotoğrafını da Değiştirdi Kredi Kartını Müşterisine Veren Türk Taksici, İsveç'te Kahraman Oldu