Sarıgöl'de çiftçiler tarla ve bahçelerde çalışmaya devam ediyor - Son Dakika

Sarıgöl'de çiftçiler tarla ve bahçelerde çalışmaya devam ediyor

04.05.2021 15:29
Sarıgöl'de çiftçiler tarla ve bahçelerde çalışmaya devam ediyor, System.String[]

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan çiftçiler bağ, bahçe ve tarlalardaki çalışmalarına devam ediyor.

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan çiftçiler bağ, bahçe ve tarlalardaki çalışmalarına devam ediyor.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamadan muaf tutulan sebze meyve üreticileri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden aldıkları belgeyle sabah erken saatlerde arazilerine gidiyor.

Bazı çiftçiler sıcak hava ve ramazan nedeniyle sabah saat 05.00 gibi başladıkları çalışmaları saat 14.00 civarında sonlandırıyor.

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, gazetecilere çiftçilerin kısıtlamadan muaf tutulmasının sevindirici olduğunu ifade ederek, bu sayede tarım üretiminin etkilenmeyeceğini söyledi.

Ülgen, bu yıl üzüm bağlarının bir kısmının soğuktan zarar gördüğünü belirterek, "Milletvekillerimiz gelerek incelemelerde bulundular. Meclis gündemine taşıdılar. Şimdi çiftçi borçlarının ertelenmesi beklemekteyiz."dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sarıgöl'de çiftçiler tarla ve bahçelerde çalışmaya devam ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD Başkanı Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü ABD Başkanı Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü İzmir'de seyirci krizi büyüyor! Göztepe'de yönetim maça gitmeme kararı aldı İzmir'de seyirci krizi büyüyor! Göztepe'de yönetim maça gitmeme kararı aldı İstanbul'da ilk gol geldi, hızlı gelişen atakta golcü futbolcu affetmedi! Canlı anlatım İstanbul'da ilk gol geldi, hızlı gelişen atakta golcü futbolcu affetmedi! Canlı anlatım Kayseri'den gol sesi geldi, Arjantinli futbolcunun hatasının faturası ağır oldu! Canlı anlatım Kayseri'den gol sesi geldi, Arjantinli futbolcunun hatasının faturası ağır oldu! Canlı anlatım Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek
Advertisement