Sarıkamış Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler - Son Dakika

Sarıkamış Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler

05.01.2012 19:20
Sarıkamış Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler, System.String[]

Sarıkamış Şehitleri'ni anmak için İstanbul'dan Kars'ın Sarıkamış ilçesine bisiklet turu düzenleyen 8 sporcu, Ardahan'a ulaştı.

Sarıkamış Şehitleri'ni anmak için İstanbul'dan Kars'ın Sarıkamış ilçesine bisiklet turu düzenleyen 8 sporcu, Ardahan'a ulaştı.

İstanbul Bisiklet İl Temsilciliğinin, Pendik, Beykoz ve Esenler ilçe belediyeleriyle organize ettiği, "Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" kapsamında İstanbul'dan 4 Ocak'ta yola çıkan sporcular, Ardahan'a vardı.

Sporcu ve beraberindeki kafileyi, Valilik binası önünde Vali Mustafa Tekmen ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci karşıladı.

Daha sonra sporcularla toplantı salonunda bir araya gelen Tekmen, söz konusu faaliyetin önemine değinerek, Sarıkamış şehitleri için çok anlamlı bir etkinliğin gerçekleştirildiğini söyledi.

İstanbul Bisiklet İl Temsilcisi Tuna Akyüz de, Allahuekber Dağları'nda bir kurşun bile atmadan donarak şehit düşen 90 bin kahraman askerin anısına söz konusu etkinliği düzenlediklerini bildirdi.

Akyüz, "İstanbul'dan Kars'a bisiklet turu başlattık. 4 günlük bisiklet turunda 8 sporcu kar, yağmur ve soğuk havayla mücadele ediyor. Biz bu kadar modern teçhizatlarla bu organizasyonu yapıyoruz. Dedelerimizin dedeleri çok daha kötü şartlarda orada donarak hayatlarını kaybetti. Biz bu şekilde saygımızı ifade etmek istiyoruz" dedi.

Akyüz, karların geçit vermediği yerlerde kar küreme araçlarının desteğiyle yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu arada, Ardahan Öğretmenevi'nde konaklayacak olan sporcular, cuma günü Kars'a hareket edecek.

- ARDAHAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sarıkamış Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın