Sarıkamış'ta Yaban Hayata Destek - Son Dakika

Sarıkamış'ta Yaban Hayata Destek

19.02.2012 09:45
Sarıkamış'ta Yaban Hayata Destek, System.String[]

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri tarafından, yaban hayatın korunması amacıyla doğaya yem bırakıldı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri tarafından, yaban hayatın korunması amacıyla doğaya yem bırakıldı.

Kars Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince, Sarıkamış ilçesinde kar kalınlığının 1.5 metreyi aştığı, 2 bin 500 rakımlı Düz Meşe, Mescitli ormanlık alanı ile Şırşır ve Keklik dereleri mevkilerinde, yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için 200 kilogram, et, kemik, sakatat ile 200 kilogram buğday bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi Müdür Vekili Yusuf Üstündağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaban hayatının çetin kış şartlarında zorlandığını belirterek, "Doğada bu sene içerisinde aşırı derecede yağan kar nedeniyle besin bulmakta zorluk çeken yaban hayatımızın daha iyi besin ihtiyacını gidermek amacıyla doğaya et, kemik, sakatat ve aynı zamanda da buğday serpme faaliyetinde bulunduk. Bu şekilde yaban hayatımızın besin ihtiyaçları karşılanmış olacak" dedi.

- KARS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sarıkamış'ta Yaban Hayata Destek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Milyonlarca vatandaşa dev destek geliyor! İşte 2021 bütçesinin detayları Hayat mücadelesi veren anneden yardım çığlığı: Çocuklarımla sokakta kalmak istemiyorum Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti