Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı - Son Dakika

Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı

05.01.2015 12:43
Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı, System.String[]

Balıkesir’in Gönen ilçesine bağlı Sarıköy Mahallesi’nde (köyünde) bu yıl 5’ncisi yapılan geleneksel deve güreşlerinde 76 deve güreşti.

Balıkesir'in Gönen ilçesine bağlı Sarıköy Mahallesi'nde (köyünde) bu yıl 5'ncisi yapılan geleneksel deve güreşlerinde 76 deve güreşti.

Bodrum 6, İzmir Harmandalı 8, Pazarköy 1, Bayramiç 3, Denizli Sarayköy 1,İzmir Dikili 2, Çan 5, Bergama Kozak 2, Çanakkale Kemen 5, Yapıldak 2, Musa köy 2, Çanakkale 5, Çardak 8, Ezine 13, Umur bey 3, Burhaniye 10 deve ile görüşü katıldı ve develer kıyasıya mücadeleler gösterdi. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, himayesinde yapılan '5. Geleneksel Deve Güreşleri'nde Belediye Başkanlığı Güreşi'nde, Bodrumlu Ali Barlasın (Barlas) ile Lapsekili Ahmet Karpuz'un (Efe) kupalarını Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Kaymakamlık Kupalarını Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Temel Kılıç, Ezine'den Recep Celep (Çakır Mercan) Dikiliden Orhan Filiz (Suat 1) Güreş Tertip Komitesi Kupasını Komite adına Şaban Evcin Ezine Ali Riza Çağlar (Çağlar) Lapseki Murat Çakal'a (Çakal) verdi.

Güreşlere, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Belediye Başkan Vekili Süleyman Dökmen, Sarıköy eski Belde Başkanı Ali Yeşildağ, AK Parti İlçe Başkanı Servet Bıyık, Meclis üyeleri, Gönen ve komşu ilçelerden gelen deve güreşi sevenler zevkli ve heyecan dolu bir gün geçirdiler. Bu yıl güreşlere, bayanların da büyük ilgi göstermesi, güreş tertip komitesini mutlu etti. - BALIKESİR

Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı
Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı
Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı
Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sarıköy'de 5. Geleneksel Deve Güreşleri Heyecanı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü