Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile Bir Saatlik Yolculuk 5 Dakikaya İniyor - Son Dakika

Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile Bir Saatlik Yolculuk 5 Dakikaya İniyor

08.09.2012 12:10
Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile Bir Saatlik Yolculuk 5 Dakikaya İniyor, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı tören ile hizmete açılacak Sarıyer-Çayırbaşı tüneli bölgedeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı tören ile hizmete açılacak Sarıyer- Çayırbaşı tüneli bölgedeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak. Tünelle Hacıosman bayırından Kilyos Caddesi'ne giden mesafe yüzde 40 azalıyor. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk 5 dakikaya iniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarından biri Sarıyer Çayırbaşı Tüneli ile 20 kavşak ve yol Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı törenin ardından hizmete açılacak. 4 bin 20 metre uzunluğa sahip olan tünel iki tüp şeklinde olacak. Tünelde 2 normal şerit, bir emniyet şeridi hizmet verecek. 12 metre genişliğe sahip olan tünelin 8 metre de yüksekliği bulunuyor. Tünelde acil durumlarda; tüpler arasında 7 adet bağlantı tüneli bulunuyor. Yaklaşım tüneli ile kurtarma ekipleri tünele direkt ulaşılabiliyor. Tünel en son teknoloji ile donatılmış elektro-mekanik sistemlere sahip olarak biliniyor.

Tünelin bölgeye getireceği avantajlar ise şöyle sıralanıyor: Bölgeye erişimde tek ana arter olan sahil yolunun trafik yükü azalıyor. Kilyos ve Zekeriyaköy bölgesi ilçe merkezine girmeden ana artere bağlandı. Sarıyer Çayırbaşı tünelinden günlük ortalama 18 bin araç geçecek Tünel sayesinde 59 milyon 760 bin lira yıllık toplam tasarruf yapılması öngörülüyor.

Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli dışında bugün yapımı tamamlanan 20 adet kavşak ve yolunu da açılışı yapılacak. Açılışı yapılacak kavşak ve yollar şöyle: Bahçelievler İzzettin Çalışlar Caddesi yol düzenlemesi, Bakırköy Yeşilköy Havuzlu Kavşağı, Başakşehir İkitelli viyadük ve bağlantı yolları, Bayrampaşa bağlantı yolu üzeri Esenler kavşağı, Beşiktaş-Etiler TEM bağlantı yolu, Çatalca Hisarbeyli Köprüsü, Çekmeköy Taşdelen kavşağı, Çekmeköy Madenler alt geçidi, Çekmeköy Belediyesi yeni hizmet binası bağlantı yolları,Esenler alt geçidi, Bahçeşehir- Esenyurt TEM ilave köprü ve bağlantı yolları, Kadıköy Bostancı TCDD alt geçidi ve bağlantı yolları, Kağıthane Barbaros Caddesi kavşak ve bağlantı yolları, Silivri Selimpaşa Adnan Menderes Bulvarı ve çevre yolları, Sultangazi Osmangazi ilave altgeçit ve meydan düzenlemesi, Ümraniye TEM yan yol alt geçitleri, Ümraniye Tepeüstü Kavşağı, Üsküdar Beylerbeyi kavşak ve bağlantı yolları, Üsküdar sahil yolu düzenlemesi, Zeytinburnu Topkapı Ulubatlı Hasan kavşağı.

Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile Bir Saatlik Yolculuk 5 Dakikaya İniyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile Bir Saatlik Yolculuk 5 Dakikaya İniyor - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?