Son Dakika Haberleri: Sarıyer'de Köpekleri Salyangoz Zehriyle Zehirlenen Kadın İha'ya Konuştu

Sarıyer'de Köpekleri Salyangoz Zehriyle Zehirlenen Kadın İha'ya Konuştu

8 gün önce

Sarıyer'de köpekleri salyangoz zehriyle zehirlenen kadın İHA'ya konuştu Çiğdem Doğru: "Zehrin kasıtlı olarak döküldüğünü düşünüyorum" Durumları ağır olan 2 köpek barınakta görüntülendiİSTANBUL - Sarıyer Uskumruköy'de kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sokağa dökülen salyangoz...

Sarıyer'de köpekleri salyangoz zehriyle zehirlenen kadın İHA'ya konuştu
Çiğdem Doğru: "Zehrin kasıtlı olarak döküldüğünü düşünüyorum"
Durumları ağır olan 2 köpek barınakta görüntülendi

İSTANBUL - Sarıyer Uskumruköy'de kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sokağa dökülen salyangoz zehrinden etkilenen 3 av köpeğinden 1'i telef olan Çiğdem Doğru, o anları İHA'ya anlattı. Doğru, "Zehrin kasıtlı olarak döküldüğünü düşünüyorum. Köpekler önemli ama sonuçta bir can taşıyorlar, fark etmez bir sokak köpeği de olabilir. Umuma açık alanda salyangoz zehrinin ortama dökülmesi de çok tehlikeli" dedi.
Olay, geçtiğimiz Salı günü saat 07.30 sıralarında Sarıyer Uskumruköy'de meydana geldi. Çiğdem Doğru, sabah saatlerinde cinsleri "Setter", "Poenter", "Kurzuar" olan ve "kuşçu" diye tabir edilen "Nero", "Hector" ile "Lena" isimli av köpeklerini dolaştırmak için sokağa çıkartmış, yaklaşık yarım saat sonra barınaklarına alınan köpekler, titreyerek ve ağızlarından köpükler gelmişti. Veteriner kliniğine götürülen köpeklerin "methaldehit" diye bilinen ve bahçelere zarar vermemesi için kullanılan salyangoz zehri yediklerini tespit edilmişti. Önceki gün 06.00 sıralarında köpeklerden "Nero" telef olmuş, diğer köpeklerin durumunun ise ağır olduğu öğrenilmişti.
"Zehrin kasıtlı olarak döküldüğünü düşünüyorum"
Olayla ilgili konuşan Çiğdem Doğru, "Sabah saatlerinde köpeklerimi sokağa çıkarttım. Av köpeği olduğu için 1 buçuk saat dolaşmaları gerekiyor. Sonra bahçıvanımızla birlikte içeriye girdiler. 9 sularında titremeye ve ağzından köpük gelmeye başladı. Hemen zehirlendiğini anlayıp veteriner hekime götürdük. Müdahaleleri yapıldı ama birini kurtaramadık diğer ikisinin durumu kritik. Güvenlik kamera görüntülerinden inceledik şu an polis içeride. Zehrin kasıtlı olarak döküldüğünü düşünüyorum. Köpekler önemli ama sonuçta bir can taşıyorlar, fark etmez bir sokak köpeği de olabilir. Umuma açık alanda salyangoz zehrinin ortama dökülmesi de çok tehlikeli. Komşularımı da bu tip zehirleri kullanmamaları için uyarıyorum. Doğal bir ortamda yaşıyoruz. Sosyal medyadakilerinin de duyarlılığı için çok teşekkür ederim. Türkiye'de bununla ilgili önlem alınması gerektiğini düşünüyorum" dedi.
Sarıyer'de Köpekleri Salyangoz Zehriyle Zehirlenen Kadın İha'ya Konuştu
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 06:30 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Hindistan'da Sığır Eti Taşıyan Müslümanlar Ölümüne Dövüldü Zeytinburnu'nda girilmedik ev bırakmayan hırsızlar kamerada Kadın Teröristin Not Defterine Yazdıkları PKK'nın Kirli Yüzünü Bir Kez Daha Ortaya Çıkardı Diyarbakır'da Nesli Tükenmekte Olan Boynuzlu Baykuş Görüldü