SARIYER'DE PLAJLARDA ATLI JANDARMA BİRLİKLERİNDEN DENETİM - Son Dakika

SARIYER'DE PLAJLARDA ATLI JANDARMA BİRLİKLERİNDEN DENETİM

İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı tarafından rip akıntıları nedeniyle boğulma vakalarını engellemek amacıyla denetim yapıldı.

SARIYER'DE PLAJLARDA ATLI JANDARMA BİRLİKLERİNDEN DENETİM, System.String[]
İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı tarafından rip akıntıları nedeniyle boğulma vakalarını engellemek amacıyla denetim yapıldı. Sarıyer'de bulunan Kısırkaya plajındaki denetimlere Atlı Jandarma Birlikleri de katıldı.

Deniz sezonun açılması ve Kurban Bayramı tatili nedeniyle İstanbullular plajlara akın etti. Rüzgar nedeniyle şiddetli dalga ve rip akıntıları sebebiyle boğulma vakalarını engellemek amacıyla İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından sahillerde denetimler yapıldı. Denetimlere Jandarma Asayiş, Motosikletli Asayiş, Jandarma Trafik ve Sualtı Arama Kurtarma ve Atlı Jandarma Timleri ile toplamda 4 bin 692 personel katıldı. Geniş kapsamlı yapılan denetimlerde plajda bulunan vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

"UYARI GELİR GELMEZ ÇOCUKLARI HEMEN DENİZDEN ÇIKARDIK"

Sarıyer'de bulunan Kısırkaya plajında yapılan denetimlere Atlı Jandarma Birlikleri de katıldı. Kısırkaya plajına gelen Tuncay Yıldız, uyarıları dikkate aldıklarını belirterek, "Jandarmanın yaptığı denetim şu anda çok doğru bir karar. Dalga ve can tehlikesi varsa yasak konulması lazım. İnsanların can güvenliği için bunu da anlayışla karşılıyorum. Uyarı gelir gelmez çocukları hemen denizden çıkardık şimdi de dinleniyoruz" dedi.

Fidan Şahin de "Çoluk çocuk ailecek geliyoruz acıyla bitmemesi lazım. İnsanlar eğlenirken onlar bu sıcakta görevlerinin başında takipteler. İlk defa geliyorum ama tehlikeli bir nokta olduğunu biliyorum. Çok dalgalı, Karadeniz kıyısı sonuçta. Girmesek de oturuyoruz" derken, Cemal Gözaydın ise "Çok dalga var, çeken akıntı var burada. Denize girmiyorum, çocuklara bakıyorum. Motorlu, atlı ekipler var denetim yapıyorlar ama kimse dinlemiyor" ifadelerini kullandı

- İstanbul
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Vale ve değnekçi sorununu ortadan kaldırmak için adım atıldı Yaşlı çifti ölüm bile ayıramadı! Devrilen traktörün altında can verdiler Donald Trump: Seçimleri Biden kazanırsa Amerikalılar Çince konuşmak zorunda kalacak Güvenli limandan büyük kaçış! Altın fiyatları düşmeye devam ediyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül için şiir okudu Türkiye'nin Oruç Reis gemisini Doğu Akdeniz'e göndermesinin arka planında yaşananlar MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi Kaza sonrası alev topuna dönen otomobilde sürücü feci şekilde can verdi Miras kavgasında kardeş, ağabeyini tüfekle vurarak öldürdü Günlük burç yorumları 12 Ağustos 2020 Çarşamba (Haftalık burç yorumları) Koronavirüs vakalarının arttığı Kütahya'da düğün, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı Öldürüldüğü söylenen PKK elebaşı Cemil Bayık'la ilgili AK Partili Şamil Tayyar'dan iddiaları güçlendiren sözler Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesini ve kardeşini öldürdü Ünlü stilist Eliz Sakuçoğlu, havuzda üstsüz kitap okuduğu anları paylaştı Sanatçı Hümeyra'nın 47 yaşındaki oğlu Sadık Bigat hayatını kaybetti