Sarıyer'de tartıştığı kadını darbederek öldüren sanık hakkında mütalaa açıklandı - Son Dakika

Sarıyer'de tartıştığı kadını darbederek öldüren sanık hakkında mütalaa açıklandı

26.05.2022 11:48
Sarıyer'de tartıştığı kadını darbederek öldüren sanık hakkında mütalaa açıklandı

Sarıyer'de evinde tartıştığı kadını darbederek öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık hakkında açıklanan savcılık mütalaasında, "kasten öldürme" suçundan müebbet, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sarıyer'de evinde tartıştığı kadını darbederek öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık hakkında açıklanan savcılık mütalaasında, "kasten öldürme" suçundan müebbet, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özer Ağaoğlu ile avukatı katıldı. Duruşmada, maktul Fatma Keke'nin ağabeyi Sadi Günay Keke ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu.

Sanık Özer Ağaoğlu, savunmasında, arkadaşlarıyla alkol aldıktan sonra maktulle eve geçtiklerini söyledi. Ölen Fatma Keke'nin sarhoş olduğunu öne süren Ağaoğlu, tartışmaya başladıklarını, birbirlerine vurduklarını ve yerlerin kan olduğunu iddia etti. Maktulü tanımadığını ileri süren Ağaoğlu, öldürme kastı olmadığını belirtti.
Fatma Keke'nin ağabeyi Sadi Günay Keke ise beyanında sanığın cezalandırılmasını istedi.

Duruşmada, esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanık Ağaoğlu'nun "kasten öldürme" suçundan müebbet, "cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 2 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık ve avukatına mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak için süre vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 26 Temmuz 2021 akşam saatlerinde polis ihbar hattını arayan maktul Fatma Keke'nin (53) "Evde kilitli kaldım, yanımdaki erkek beni zorla tutuyor" şeklinde ihbarda bulunduğu ancak ekiplerce yapılan incelemede ihbarın yapıldığı adresin bulunamadığı kaydediliyor.

Keke'nin ihbarından saatler sonra sanık Özer Ağaoğlu'nun (47) polisi arayıp "Kız arkadaşımla kavga ettik, şu an uyanmıyor, ölmüş olabilir. Ağzı yüzü kan içinde. Kendini oradan oraya vurdu." diyerek ihbarda bulunduğu ifade edilen iddianamede, bunun üzerine polis ekiplerinin adrese gittiği ancak kapının açılmadığı anlatılıyor.

İddianamede, çilingir tarafından kapının açılacağı esnada, sanığın boşanma aşamasındaki eşinin de polise ulaşarak telefonla arayan eşinin bir kadını darbederek öldürdüğünü söylediği aktarılıyor.

İddianamede, sanık Özer Ağaoğlu hakkında "kasten öldürme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından müebbet ile 4 yıldan 14 yıla kadar hapis talep ediliyor.

YORUMLAR
500
İmamoğlu'ndan Büyükelçi Kararına Tepki: 'Merkezi İdarenin Toplum Nezdindeki Çürümüşlüğünü Göstermek Dışında Anlamı Yoktur' İmamoğlu'ndan Büyükelçi Kararına Tepki: 'Merkezi İdarenin Toplum Nezdindeki Çürümüşlüğünü Göstermek Dışında Anlamı Yoktur' İBB Başkanı İmamoğlu, 'Vizyon 2050 Strateji Belgesi'ni açıkladı Açıklaması İBB Başkanı İmamoğlu, 'Vizyon 2050 Strateji Belgesi'ni açıkladı Açıklaması Artan orman yangınları sonrası valilik harekete geçti: İstanbul'da ormanlık alanlara giriş yasaklandı Artan orman yangınları sonrası valilik harekete geçti: İstanbul'da ormanlık alanlara giriş yasaklandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sarıyer'de tartıştığı kadını darbederek öldüren sanık hakkında mütalaa açıklandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement