Sarıyer Edebiyat Günleri" - Son Dakika

Sarıyer Edebiyat Günleri"

15.05.2015 21:17
Sarıyer Edebiyat Günleri

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen "Sarıyer Edebiyat Günleri", Haydar Aliyev Parkı'nda başladı.

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen "Sarıyer Edebiyat Günleri", Haydar Aliyev Parkı'nda başladı.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen etkinlik, Emre Kongar, Pelin Batu, Sinan Meydan, Füsun Önal, Ayşe Kulin, Üstün Dökmen, Müjdat Gezen, Erkan Can, Altan Erkekli, Hıfzı Topuz ve Irmak Zileli gibi ünlü isimlerin yanı sıra Sarıyerli yazarları da ağırlayacak.

Etkinlik kapsamında, ilki Yaşar Kemal'e layık görülen "Beyaz Martı Onur Ödülü", bu yıl Zülfü Livaneli'ye verilecek.

Sarıyer'in yerel yazarlarından Emine Ataman Koç, etkinliğe her yıl katıldığını belirterek, "Her yıl da büyüyerek devam ediyor. Kendi adıma bu etkinlikten çok memnunum. Okurlarla ve diğer yazarlarla tanışma imkanı bakımından oldukça yararlı bir etkinlik" diye konuştu.

Üç yıldır etkinliğe katıldığını söyleyen yazar Emine Topçu da okurlarla yazarların bir arada olmasının önemine işaret etti.

Düzenlenen imza töreninde okuyucularıyla buluşan Hüseyin Avni Dede ise "Güzel ve sempatik bir etkinlik. Edebiyatseverlerle buluşmak beni mutlu etti. Dördüncü senesinde etkinliğin hala devam ediyor olması da güzel bir şey" dedi.

Etkinlik alanı, üç gün boyunca  imza günleri, söyleşiler ve konserlerle edebiyatseverleri açık havada buluşturacak.

Sarıyer Edebiyat Günleri, 17 Mayıs'ta sona erecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sarıyer Edebiyat Günleri' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı İstanbul'da kar yağışı öğleden sonra yeniden başlayıp pazartesiye kadar devam edecek Meral Akşener, hacı olduğu için koronavirüs aşısı olduğu anlara ait fotoğrafını paylaşmamış Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor