Sarıyerli Veteranlar, Almanları Ağırladı - Son Dakika

Sarıyerli Veteranlar, Almanları Ağırladı

15.10.2014 09:26
Sarıyerli Veteranlar, Almanları Ağırladı, System.String[]

Sarıyerli Veteranlar, Alman Karlsruher SC futbol takımı ile maç yaptı.

Sarıyerli Veteranlar, Alman Karlsruher SC futbol takımı ile maç yaptı. Sarıyerli efsane futbolcular, rakipleri karşısında sahadan 3-1 mağlup ayrıldı.

Sarıyer'in efsane olduğu yıllarda forma giymiş birbirinden değerli futbolcular ile futbol hayatına Sarıyer dışında devam etmiş olan Sarıyerli isimlerin yer aldığı kadro, Almanya Bundesliga'dan geçen sene küme düşerek futbol hayatına, ikinci futbol liginde devam eden Karlsruher SC'ye karşı mücadele etti.

Sarıyer Spor Kulübü kafetaryasında Eyüp Odabaşı'nın misafiri olarak kahvaltıda bir araya gelen Sarıyerli eski futbolcular, daha sonra Zekeriyaköy Orhan Keçeli tesislerinde Alman KSC Allstars ekibinin karşısına çıktı.

Doğu Alman Milli takımının efsane isimlerinden Burkhard Reich'in de yer aldığı KSC Allstars'ın Sarıyerli veteranları 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada Sarıyer'in tek golünü penaltıdan Kıvırcık Mustafa kaydederken, Sarıyerli şöhretlerin her biri genç rakipleri karşısında mükemmel bir mücadele örneği verdi.

Sarıyer maça; Kalede Cihat, Yaşar, Fantom Ahmet, Murat, Adnan, Mahmut Kocabal, Aykut, Erdem, Oğuz, Erbil ve Sercan onbiri ile başlarken; ikinci yarıda; Kaleci Ruhi, Mehmet Şansal, Ümit Sanlav, Serkan Torun, Fatih Yılmaz, Sinan, Engin, Apo Başkan ve Kıvırcık Mustafa takıma takviye oldu.

Maçın ardından her iki takım oyuncuları kucaklaşarak birbirlerini tebrik ederken, Nejat Güllü tarafından ikram edilen baklava, ağız tadı oldu. Organizasyonu gerçekleştiren Kıvırcık Mustafa olarak tanınan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İETT'de futbol oynadığı yıllarda takım arkadaşı olan Mustafa Kemal Salepçioğlu maçın ardından, "Önemli olan burada dostane bir ortamda en iyi bildiğimiz iş olan futbol çerçevesinde bir araya gelmekti. Mücadele değil, dostluğun ön planda olduğu karşılaşmada Sarıyerli futbolcuları belirlerken, 50 yaşın altına düşmemeye özen gösterdik. Bizler eski günleri yad ettik, Sarıyerli futbolseverler de bir zamanların efsane isimlerinin yer aldığı bu kadroyu yeniden sahada görme imkanı buldu" dedi.

Sarıyer'i temsil eden kadroda şu isimler yer aldı: Sarıyer'de yıldızı parlayıp Fenerbahçe'de de forma giyen Sercan... Kaleci Cihat (Sarıyer), Oğuz Aydın (Sarıyer), Sarıyer'in her kademesinde forma giymiş olan ve 30 sene kaptanlık yapan Mahmut Kocabal, Aykut Kocabal (Sarıyer), Libero Yaşar (Sarıyer), Mehmet Şansal (Sarıyer), Erdem Acar Bolu-Sarıyer), Fantom Ahmet (Sarıyer), Erbil Uzel (Fenerbahçe-Sarıyer), Engin Ülker (Sarıyer), Murat Kutur (Türkiye liglerinde Saffet Sancaklı'dan sonra en fazla transfer olan futbolcu), Apo Başkan (Sarıyer), Sinan Demirci (Sarıyer), Kıvırcık Mustafa (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İETT'den takım arkadaşı - Sarıyer), Adnan (Sarıyer-Sakaryaspor), Fatih Yılmaz (Sarıyer altyapı - Van), Ümit Sanlav (Nişantaşı), Ruhi Elmas (Sarıyer altyapı), Serkan Torun (Sarıyer altyapı), Sarı Adnan (Sarıyer). - İSTANBUL

Sarıyerli Veteranlar, Almanları Ağırladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sarıyerli Veteranlar, Almanları Ağırladı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: BDDK'dan bir normalleşme adımı daha: Aktif rasyosu düzenlemesi kaldırıldı Irak ile Suriye arası terörist sevkini koordine eden Hizret Çalkın ve buluştuğu teröristler nokta atışıyla öldürüldü Kargocu üzerinde "Kırılacak" yazan paketi yerde sürükleyip fırlattı! O anlar kamerada Falcao'nun Kayseri maçında tribünde telefonla oynaması taraftarların tepkisini çekti "Yolda kaldık" diyerek duygu sömürüsü yapan dilenciler, görüntülenince taksiye atlayıp kaçtı Lüks tatilin bedavaya sunulduğu 'çardak kent' çöplük oldu Fransız ve İspanyol basını, Türk İHA'larının başarısına dikkat çekti: Rus hava savunma sistemleri engel olamadı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor