Şarj problemini, motosikletine taktığı güneş paneliyle çözdü - Son Dakika

Şarj problemini, motosikletine taktığı güneş paneliyle çözdü

04.11.2013 14:00
Şarj problemini, motosikletine taktığı güneş paneliyle çözdü, System.String[]

Fethiye'de tüpçülük yapan bir kişi, yanında taşıdığı yazarkasa POS cihazının erken biten şarj sorununu, motosikletine taktırdığı güneş paneliyle çözdü.

Fethiye'de tüpçülük yapan bir kişi, yanında taşıdığı yazarkasa POS cihazının erken biten şarj sorununu, motosikletine taktırdığı güneş paneliyle çözdü.

Çamköy beldesinde tüpçülük yapan Adem Karadağ, 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe giren yazarkasa POS cihazı uygulamasıyla yeni cihazını kullanmaya başladı.

Tek başına çalıştığı iş yerine gelen tüp siparişlerini motosikletiyle müşterilerine ulaştıran Karadağ, POS cihazının erken biten şarjı nedeniyle sorun yaşamaya başladı.

Çalışma saatlerini motosikletinde geçiren Karadağ, POS cihazını motosikletine taktıracağı güneş paneliyle şarj edebileceğini düşünüp, bir mühendis ile görüştü. Motosikletinin arkasına güneş paneli taktıran Karadağ, güneş enerjisiyle dolan batarya ile yazarkasa POS cihazını şarj etmeye başladı.

Karadağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Ekim'de yürürlüğe giren yazarkasa POS cihazı uygulamasıyla yeni cihazını kullanmaya başladığını söyledi.

Önceden kullandığı POS cihazının şarjının uzun süre gittiğini anlatan Karadağ, "Yeni aldığım yazarkasa POS cihazının şarjı çok çabuk bittiği için mağdur oluyordum. Sürekli dışarıda olduğum için cihazı şarj etmem mümkün olmuyor. Bu nedenle ben de şarj için motosikletime güneş paneli taktırmayı düşündüm" dedi.

Taktırdığı sistemi 200 liraya mal ettiği anlatan Karadağ, "Şimdi 24 saat yazarkasa pos cihazım şarj oluyor. Şarj sorununu kendi imkanlarımla çözdüm. Fethiye'de güneş eksik olmadığı için 2 saatlik güneş, bataryanın şarj olmasına yetiyor. Cihazımın şarjı bitmediği için müşterilerime mahçup olmuyorum" diye konuştu.

Karadağ, 20 gündür cihazını güneş panelinden elde ettiği elektrikle şarj ettiğini ve çok memnun olduğunu dile getirdi.

İnsanların motosikletin güneş paneliyle elde edilen elektrikle çalıştığını sandıklarını kaydeden Karadağ, "Onlara cihazı şarj için kullandığımı anlatıyorum. İmkanım olsa motosikletimi de güneş paneliyle elde edeceğim elektirikle çalıştırırım" diye konuştu.

Şarj problemini, motosikletine taktığı güneş paneliyle çözdü

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şarj problemini, motosikletine taktığı güneş paneliyle çözdü - Son Dakika


Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama