Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı - Son Dakika

Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı

20.01.2021 15:19

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde belediye ile yetkili sendika arasında imzalanan sözleşmeyle maaşlarına yüzde 50 zam yapılan işçiler büyük sevinç yaşadı.

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını söyledi.

Toplu sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen Oğuz şunları kaydetti:

"Sendika ile masaya oturup anlaştık. Sendika ilk başta yüzde 45 zam talep etti, biz yüzde 50 zam yaptık. Sosyal haklarını da yardımları da en üst seviyeden verdik. İşçilerimize hayırlı olsun, bu sendikal sözleşme 60 işçimizi kapsamakta ve şu anda net olarak bekar bir işçimizin alacağı ücret 3 bin 600 lira olarak belirlendi.

"31 EKİM 2023'E KADAR GEÇERLİ OLACAK"

Bu sözleşme 31 Ekim 2023 tarihine kadar geçerli olacak. Daha fazla yapmak isterdik fakat belediyemizin imkanlarının en üst limitlerini zorlayarak arkadaşlarımıza zam yaptık. İşçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olsun."

Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Survivor yarışmacısı Çağrı Atakan'ın sabıkalı olduğu ortaya çıktı Galatasaray, Atatürk Olimpiyat Stadı için harekete geçiyor İran ve ABD'yi savaşın eşiğine getiren füze saldırısının detayları ortaya çıktı Öz ve üvey annesini öldürdükten sonra intihar eden gençle ilgili dikkat çeken detaylar Son Dakika: Yapılandırmada son gün olması nedeniyle görevli personel ve ödeme yapacaklar kısıtlamadan muaf tutulacak İran, Bağdat Büyükelçisi'nin Türkiye'yle ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu Oyuncu Naz Elmas eşinin kucağında poz verdi Son Dakika! Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla yargılandıkları davadan beraat etti