Saruhanlı Belediye Başkanı Yaralı'dan Ev Ziyaretleri - Son Dakika

Saruhanlı Belediye Başkanı Yaralı'dan Ev Ziyaretleri

18.01.2012 17:00
Saruhanlı Belediye Başkanı Yaralı'dan Ev Ziyaretleri, System.String[]

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, ilçede yürüme güçlüğü çeken engelli ve yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kendilerine tekerlekli sandalye hediye etti.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, ilçede yürüme güçlüğü çeken engelli ve yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kendilerine tekerlekli sandalye hediye etti.

Belediye Başkanı Yaralı, 3 yıl önce geçirdiği trafik kazasında yürüme yeteneğini kaybeden Hakan Sertel'i (27) Yılmaz mahallesindeki evinde ziyaret etti.

Sertel'in sorun ve ihtiyaçlarını dinleyen Yaralı, gereğinin yapılması için talimat verdi. Başkan Yaralı, daha sonra Hakan Sertel'e tekerlekli sandalyesini verdi.

Buradaki ziyaretinin ardından, 8 yıl önce otomobiline giren baykuşun dikkatini dağıtması sonucu meydana gelen kazada omuriliği zedelenerek felç olan Hüseyin Usman'ın (34) Cengiz Topel mahallesindeki evine gitti.

Usman ile bir süre sohbet eden Yaralı, Usman'a geçtiğimiz günlerde bozulan akülü araç şarj cihazı hediye etti. Yaralı, ayrıca Usman'ın evine daha rahat girip çıkabilmesi için, buradaki engelli rampasının kenarına demir korkuluk yaptırma sözü verdi.

Başkan Yaralı son olarak, belindeki rahatsızlıktan dolayı yürümekte güçlük çeken 83 yaşındaki Naciye Baysal'ı evinde ziyaret ederek, tekerlekli sandalye hediye etti.

Yaralı, ziyaretlerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye olarak yaşlı ve engelli vatandaşlara sahip çıkmayı başlıca görev olarak gördüklerini kaydetti.

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü"nde 11 adet tekerlekli sandalye alıp ilçede ihtiyaç sahibi engellilere dağıttıklarını ifade eden Yaralı, şöyle konuştu:

"Yaşlı ve engelli kardeşlerimizin sorunlarını gidermek, yaptığımız diğer işlerden daha önemli. Onlara ulaşmak, onların derdine çare olmak bize mutluluk veriyor. Onlar seslerini her zaman duyuramayabiliyor. Bizim görevimiz onları araştırıp, bulmak ve onların derdini çözmek. Bu bakımdan biz Saruhanlı Belediyesi olarak bundan sonraki fiziki çalışmalarımızı da engellilerin kullanabileceği şekilde dizayn ediyoruz. İlçemizde ihtiyaç sahibi olan, engelli, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımız bize başvursun, yardımcı olalım."

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saruhanlı Belediye Başkanı Yaralı'dan Ev Ziyaretleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Son Dakika! Bolu Kuzfındık köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle bütün köye sıçradı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Taksicilerin yolcu alma kavgası kanlı bitmişti: İşlenen cinayet kamerada Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti