Saski Genel Müdürü Keleş Açıklaması - Son Dakika

Saski Genel Müdürü Keleş Açıklaması

07.09.2012 17:20
Saski Genel Müdürü Keleş Açıklaması, System.String[]

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Arıtma tesisi çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Karapürçek'te yapmış olduğumuz entegre sistem tam performansla çalışmaya başlayacak" dedi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Arıtma tesisi çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Karapürçek'te yapmış olduğumuz entegre sistem tam performansla çalışmaya başlayacak" dedi.

Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ile SASKİ tarafından Karapürçek'teki içme suyu arıtma tesisi çalışmalarında incelemelerde bulunan Keleş, 6 yeni arıtma tesisi inşaatının devam ettiğini söyledi.

Keleş, arıtma tesislerinden birinin de Karapürçek'te yapıldığını belirterek,

"Burada inşa ettiğimiz tesis Hızırilyas Tepesi'ndeki arıtma tesisleri gibi son teknoloji bir tesis olacak. Tamamen insansız çalışacak bu tesis arıtmayı ful otomatik olarak sağlayacak. Arıtma tesisinin yanında bir de 2 bin metreküplük yeni bir depo inşa ettik" diye konuştu.

Karapürçek'in içme suyu geleceğini garanti altına almak için büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Keleş, vatandaşların çeşmelerinde sağlıklı ve bol suyun uzun yıllar akması için önemli yatırımları hayata geçirdiklerini bildirdi.

Keleş, çalışmaları kısa bir süre de bitireceklerine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

"Arıtma tesisi çalışmalarımızın tamamlanmasıyla da Karapürçek'te yapmış olduğumuz entegre sistem tam performansla çalışmaya başlayacak. Özellikle kurak yaz aylarında yaşanan su yetmezliği ve yoğun yağışlarda yaşanan bulanma sorunları da Karapürçek'te bu entegre sistem sayesinde son bulacak. 50 yıllık nüfus projeksiyonuna göre hazırlanan bu projeler sayesinde Karapürçeklilerin çeşmelerinden uzun yıllar sağlıklı ve bol su akacak."

Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ise ilçenin yapılan yatırımlarla hızla geliştiğini ifade etti.

Muhabir: Çağrı Turgut

Yayıncı: Atakan Çelik - SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saski Genel Müdürü Keleş Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi