Son Dakika Haberleri: Sason ve Kozluk'ta Yağmur Sonrası Tahrip Olan Köy Yolları Onarılıyor

Sason ve Kozluk'ta Yağmur Sonrası Tahrip Olan Köy Yolları Onarılıyor

2 ay önce

Batman'ın Sason ile Kozluk ilçelerinde son günlerde etkili olan yağışlar nedeniyle tahrip olan köy yollarını onarma çalışmaları başlatıldı.

Sason ve Kozluk'ta Yağmur Sonrası Tahrip Olan Köy Yolları Onarılıyor, System.String[]
Batman'ın Sason ile Kozluk ilçelerinde son günlerde etkili olan yağışlar nedeniyle tahrip olan köy yollarını onarma çalışmaları başlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Batman ve çevresinde etkili olan şiddetli yağışlar, Sason ve Kozluk ilçelerinde birçok köy yolunun çökmesine ve viyadüklerin yıkılmasına neden olmuş, bazı köylere günlerce ulaşımda aksaklıklara neden olmuştu. Yağmurların kesilmesiyle bozulan köy yollarını onarma için çalışma başlatan İl Özel İdaresi'ne bağlı ilçe şantiye ekipleri, ilk etapta çöken viyadükleri onarmaya başladı. Kozluk ilçesine bağlı Yapaklı ile Yıldızlı köyleri arasında çöken viyadükler onarılarak yol tekrar ulaşıma açılırken, Sason'da da Derince ve Dörtbölük grup köy yollarında heyelan ve çökmeler nedeniyle yer yer ulaşıma kapanan köy yolları temizlenerek tekrar ulaşıma açıldı.

Ekiplerin köy yollarındaki çalışmaları devam ediyor. - BATMAN
Haber Yayın Tarihi : 25.04.2019 11:04 Kaynak: İHAAvladıkları kirpilerle verdikleri poz pahalıya patladı! Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: Özür dilemedikçe böyle bir makama gelemez!