SATSO'dan okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısı - Son Dakika

SATSO'dan okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısında bulundu.

SATSO'dan okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısı, System.String[]

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısında bulundu.

SATSO'dan yapılan açıklamada, kitap, kırtasiye, basım, reklam, medya ve yayın kuruluşları sektörünü SATSO bünyesinde temsil eden 12. Meslek Komitesi'nin online toplantı yaptığı belirtildi.

Açıklamada, konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Altuğ, yeni eğitim-öğretim sezonunun salgın gölgesinde başladığını kaydetti.

Piyasada beklenen hareketliliğin henüz yaşanmadığına işaret eden Altuğ, "Kırtasiyeci üyelerimiz başta olmak üzere okul araç gereçlerini satan yerel işletmelerimizin yaşanan süreçte yaşadığı mağduriyeti biliyoruz. Her zaman dile getirdiğimiz 'şifremiz54' farkındalığı ile velilerimizin okul ihtiyaçlarına yönelik alışverişlerini de bu doğrultuda yapacaklarına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Kentteki ticaret erbabının tüketicinin taleplerini karşılayacak durumda olduğunu aktaran Altuğ, vatandaşların ilin ekonomisine, istihdamına ve ticaretine önemli katkı sağlamak adına duyarlı olmaları gerektiğini savundu.

SATSO 12. Meslek Komitesi Başkanı Zafer Bekdemir de en başta güvenli eğitim ve öğretimi önemsediklerini dile getirerek, kentteki yerel firmaların her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Bekdemir ayrıca, çocukların sağlığı açısından "CE" işareti olan ürünlerin tercih edilmesi konusunda velileri uyardı.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:21 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel SATSO'dan okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs salgınında yeniden bir şiddetlenme yaşıyoruz 4. kattan düşerek ölen Duygu Delen'in kemerle saatlerce dövüldüğü tespit edildi Öpme bahanesiyle sarıldığı eski sevgilisini bıçaklamıştı! "Kadın düşmanı değilim" diyerek kendisini savundu Son dakika: Pazartesiden itibaren ehliyetler çipli kimlik kartlarına yüklenecek Kilosu 20 liraya satılan bamyanın fiyatı kurutulunca 220 liraya çıkıyor Mario Götze, Galatasaray'ın teklifini kabul etti! Belhanda'nın gitmesi bekleniyor Kaçak kına gecesi baskınla sona erdi! 12 kişiye 42 bin TL ceza kesildi Marcel Tisserand, Erol Bulut'un topu bacak arasından geçirmesine izin vermedi