Son Dakika Haberleri: Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması

Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması

8 yıl önce

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yan sanayinin gelişimi açısından otomotiv sektörünün önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Sakarya'nın yerli otomobil açısından müsait konumda olduğunu söyledi.

Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması, System.String[]

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yan sanayinin gelişimi açısından otomotiv sektörünün önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Sakarya'nın yerli otomobil açısından müsait konumda olduğunu söyledi.


AK Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam'ın SATSO'yu ziyaretinde konuşan Kösemusul, kurumsal iletişim konusunda güzel bir ahenk yakaladıklarını ifade ederek, Sakarya'daki tüm kurum ve kuruluşlarla bilgi ve proje paylaşımında bulunduklarını anlattı.


Kösemusul, yerli otomobil üssünün Sakarya'da kurulması konusunda önemli çalışmalar yaptıklarına dikkat çekerek, çalışmalarına tüm yerel yönetimler ve milletvekillerimizin görüş ve önerilerini alarak devam edeceklerini dile getirdi.


Sakarya'nın yerli otomobil üretimine talip olduğuna vurgu yapan Kösemusul,


"Lojistik merkez ve yan sanayinin gelişmesi açısından otomotiv sektörü, önemli bir yer teşkil ediyor ve bölgemiz bu yatırımlar için oldukça müsait. Ülkemiz bir gelişme ivmesi kazandı, bu doğrultuda ve bu süreçte Sakarya'nın iyi bir pay almasını istiyoruz" dedi.


Kösemusul, yerli otomobil üretimi konusunda girişimci adaylarını destekleyeceklerini belirterek, otomotiv sektörünün kent yaşamında kaliteyi yükselteceğini sözlerine ekledi.


Milletvekili İslam ise kent içinde kurumlar arası işbirliği ve bilgi paylaşımının çok önemli olduğunu kaydederek, Sakarya'nın gelişimini sağlayacak olan projelerin yerelden çıkmasından yana olduğunu söyledi.


İslam, cari açık nedeniyle yerli üretime yönelmek ve dışarıdan alımların önüne geçmek gerektiğine işaret ederek, "Önümüzdeki yıllarda inşaat sektöründe bir canlanma bekleniyor. Bu anlamda örneğin, ülkemizde yerli üretim asansör fabrikası yok. Bu yönde çalışmalar yapılarak ilk yerli asansör fabrikasının ilimizde kurulmasını sağlayabiliriz" diye konuştu.


- SAKARYA

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:05 Kaynak: AATerörist elebaşı Duran Kalkan'ın genç kızlara tecavüz ettiği görüntüler emniyet güçlerine teslim edildi
Parti sonrası objektiflere yakalanan Aleyna Tilki yırtık çoraplarıyla şaşırttı 2 çocuk annesi kadın, işten çıkartılma sebebini öğrenince şoka uğradı