Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması - Son Dakika

Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması

02.01.2012 14:05
Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması, System.String[]

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yan sanayinin gelişimi açısından otomotiv sektörünün önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Sakarya'nın yerli otomobil açısından müsait konumda olduğunu söyledi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yan sanayinin gelişimi açısından otomotiv sektörünün önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Sakarya'nın yerli otomobil açısından müsait konumda olduğunu söyledi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam'ın SATSO'yu ziyaretinde konuşan Kösemusul, kurumsal iletişim konusunda güzel bir ahenk yakaladıklarını ifade ederek, Sakarya'daki tüm kurum ve kuruluşlarla bilgi ve proje paylaşımında bulunduklarını anlattı.

Kösemusul, yerli otomobil üssünün Sakarya'da kurulması konusunda önemli çalışmalar yaptıklarına dikkat çekerek, çalışmalarına tüm yerel yönetimler ve milletvekillerimizin görüş ve önerilerini alarak devam edeceklerini dile getirdi.

Sakarya'nın yerli otomobil üretimine talip olduğuna vurgu yapan Kösemusul,

"Lojistik merkez ve yan sanayinin gelişmesi açısından otomotiv sektörü, önemli bir yer teşkil ediyor ve bölgemiz bu yatırımlar için oldukça müsait. Ülkemiz bir gelişme ivmesi kazandı, bu doğrultuda ve bu süreçte Sakarya'nın iyi bir pay almasını istiyoruz" dedi.

Kösemusul, yerli otomobil üretimi konusunda girişimci adaylarını destekleyeceklerini belirterek, otomotiv sektörünün kent yaşamında kaliteyi yükselteceğini sözlerine ekledi.

Milletvekili İslam ise kent içinde kurumlar arası işbirliği ve bilgi paylaşımının çok önemli olduğunu kaydederek, Sakarya'nın gelişimini sağlayacak olan projelerin yerelden çıkmasından yana olduğunu söyledi.

İslam, cari açık nedeniyle yerli üretime yönelmek ve dışarıdan alımların önüne geçmek gerektiğine işaret ederek, "Önümüzdeki yıllarda inşaat sektöründe bir canlanma bekleniyor. Bu anlamda örneğin, ülkemizde yerli üretim asansör fabrikası yok. Bu yönde çalışmalar yapılarak ilk yerli asansör fabrikasının ilimizde kurulmasını sağlayabiliriz" diye konuştu.

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Baba ve 2 oğlu, 10 gün içerisinde koronavirüsten hayatını kaybetti Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı Polis memuru inşaat halindeki evinde ölü bulundu Borcunu ödemeyen müşterisinin evini bastı, anne ve 4 yaşındaki kızını vahşice öldürdü Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu Kasımda yıllık enflasyonun yüzde 14,03 olmasıyla memura yüzde 3 fark, emekliye ise yüzde 7 zam göründü Vaka sayısı % 100 artan Samsun'da kırmızı alarm! Belediye başkanı herkesi kurallara uymaya davet etti Yağmur Sarnıç'tan "Bekaretimi anneme inat verdim" diyen Seren Serengil'e ağza alınmayacak sözler