Son Dakika Haberleri: Saü 'de Yüksekokul Öğrencileri Bir Dönem İşletmelerde Uygulamalı Eğitim Görecek

Saü 'de Yüksekokul Öğrencileri Bir Dönem İşletmelerde Uygulamalı Eğitim Görecek

7 yıl önce

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet Sarıbıyık, öğrencilerin 3 dönem okulda eğitim göreceğini, bir dönem de işletmelerde uygulamalı eğitime katılacaklarını söyledi.

Saü 'de Yüksekokul Öğrencileri Bir Dönem İşletmelerde Uygulamalı Eğitim Görecek, System.String[]
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Doç.Dr. Mehmet Sarıbıyık, öğrencilerin 3 dönem okulda eğitim göreceğini, bir dönem de işletmelerde uygulamalı eğitime katılacaklarını söyledi.

SAÜ Meslek Yüksekokulları Müdürleri, mesleki eğitimde istihdama yönelik nitelikli iş gücü oluşturmak amacıyla Karasu Meslek Yüksekokulu'nda bir araya geldi. 'Mesleki Uygulamalar Eğitim Yönergesi' ile ilgili görüşmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Sarıbıyık, Türkiye'ye örnek olacak bir projenin hayata geçirildiğini belirtti. Proje kapsamında öğrencilerin 3 dönem okulda eğitim, bir dönem de işletmelerde uygulamalı eğitim göreceklerini kaydeden Sarıbıyık, iş dünyasının nitelikli ve tecrübeli eleman ihtiyacının bu sistemle büyük oranda karşılanacağını vurguladı. Sarıbıyık, "Öğrencilerimiz mezun olduklarında karşılaştıkları ilk soru 'tecrüben var mı?' sorusuydu. Bu sistemle öğrencilerimiz bir dönem kendi bölümüyle ilgili işletmede tam zamanlı çalışarak mezun olduğunda tecrübe sahibi olacak. İş dünyası da ihtiyaç duyduğu elemanı değerlendirme imkanı bulacak." dedi.

Toplantıda ayrıca Sakarya'da ihtiyaç duyulan sektörlere yönelik yeni bölümlerin açılmasına da karar verildi. Bu kapsamda Arifiye Meslek Yüksekokulu'na Otomotiv Teknolojisi, Oto Boya ve Karoserleri, Raylı Sistemler Teknolojisi, Harita ve Kadastro programları, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na Optisyenlik programını, Ferizli Meslek Yüksekokulu'na Moda Tasarımı ile Giyim Üretim Teknolojisi programlarının açılması kararlaştırıldı.Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında Bulunan Aynes Gıda, Konkordato İlan Etti Belçika Başbakanı Charles Michel, İstifa Kararı Aldığını Açıkladı

Beyaz Saray'dan, Teröristbaşı Fethullah Gülen'in İadesiyle İlgili Açıklama