Saü ile Southern Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı - Son Dakika

Saü ile Southern Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

19.01.2012 14:49
Saü ile Southern Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı, System.String[]

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Southern Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Southern Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

SAÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Southern Üniversitesi Rektörü Dr. James Lee Llorens ve Öğretim Üyesi Dr. Osman Kandara ile Lousiana State Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eugene Kennedy, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ı ziyaret etti.

Elmas, ziyarette SAÜ'nün yaptığı yenilikleri ve eğitime dönük projelerini anlatarak, üniversiteler arasında işbirliğini geliştirmeye açık olduklarını belirtti.

Misafir öğretim üyeleri de Elmas'a Türk üniversiteleri ile akademik, sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade etti. Bu kapsamda, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Elmas ve Southern Üniversitesi Rektörü Dr. Llorens arasında işbirliği protokolü imzaladı.

Protokolle iki üniversite arasında güçlü bir ortaklığın tesis edilmesi, karşılıklı öğrenci değişimi ve SAÜ öğrencilerinin hem Sakarya hem de Southern Üniversitesinden çift diploma almaları hedefleniyor.

(KMK-NC-AK- - SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saü ile Southern Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler