Saü Rektörü Prof.Dr.Elmas."Sanayicinin Sıkıntılarının Çözümüne Odaklı Tezlere Ayrıcalık Tanıyoruz". - Son Dakika

Saü Rektörü Prof.Dr.Elmas."Sanayicinin Sıkıntılarının Çözümüne Odaklı Tezlere Ayrıcalık Tanıyoruz".

19.02.2012 12:45
Saü Rektörü Prof.Dr.Elmas.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof.Dr.Muzaffer Elmas, sanayicinin sıkıntılarının çözümüne odaklı tezlere ayrıcalık tanıdıklarını söyledi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, sanayicinin sıkıntılarının çözümüne odaklı tezlere ayrıcalık tanıdıklarını söyledi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) düzenlenen "Sizde Ar-Ge Yapabilirsiniz" çalıştayında konuşan Elmas, Ar-Ge için söylenen sözlerin tükendiğini, artık icraat yapmanın zamanı geldiğini belirtti.

Son yıllarda Türkiye'de dünyaya paralel olarak üniversite algısının değiştiğine işaret eden Elmas, "Daha çok sanayi ile işbirliği içinde, paydaşlarıyla birlikte hareket eden bir üniversite algısı oluşmaya başladı. Sanayiciye kalifiye elaman yetiştirmek noktasında, üniversite olarak sürekli yeni çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsama bu yıl meslek yüksekokullarına yönelik 3+1 modeli getirdik. Bu model sayesinde hem sanayicinin ihtiyacı olan kalifiye ara elaman yetişecek, hem de öğrencilerimiz tecrübeli bir şekilde mezun olacaklar" dedi.

Sanayicinin ara eleman açığını kapatmak ve öğrencilerin pratik eğitim almalarını sağlamak amacıyla ön lisans öğrencilerine yönelik bir yarı dönem devam edecek staj programı düzenlediklerini ifade eden Elmas, bu çalışmanın üniversite ve sanayi işbirliği çerçevesinde çok önemli bir yer teşkil etiğini vurguladı.

Üniversitelerde yazılan tezlerin tozlu raflarda kaldığını ileri süren Elmas, şunları kaydetti:

"Tezler sadece yazılmış olmak için yazılıyor. Bu olumsuz durumu aşmak için sanayi ve sanayicinin sıkıntıları ve benzeri konularını da dile getiren tezlere destek veriyoruz. Sanayicinin sıkıntılarının çözümüne odaklı tezlere ayrıcalık tanıyoruz. Eğitim ve öğretimde şeffaflaşmaya önem veriyoruz."

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saü Rektörü Prof.Dr.Elmas.'Sanayicinin Sıkıntılarının Çözümüne Odaklı Tezlere Ayrıcalık Tanıyoruz'. - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Son dakika: Altının gram fiyatı 493 lira ile rekor tazeledi Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı Dedesi yaşındaki adamın istismar ettiği küçük kız: Özel bölgemi kıyafetimin üstünden elledi