Son Dakika Haberleri: Savaşta Vatanından Oldu, Altıntaş'ta Yeni Bir Hayat Kurdu

Savaşta Vatanından Oldu, Altıntaş'ta Yeni Bir Hayat Kurdu

10 ay önce

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve Altıntaş ilçesine bağlı Oysu köyünde evlenen, Suriye vatandaşı 33 yaşındaki Huda Hadıdo’nun örnek yaşantısı takdir karşılanıyor.

Savaşta Vatanından Oldu, Altıntaş'ta Yeni Bir Hayat Kurdu, System.String[]
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Altıntaş ilçesine bağlı Oysu köyünde evlenen, Suriye vatandaşı 33 yaşındaki Huda Hadıdo'nun örnek yaşantısı takdir karşılanıyor.

Ülkesinde var olan Esad zulmünden kaçan ve Altıntaş ilçesine bağlı Oysu köyünde bir vatandaşla evlenip hayata tutunan Hadıdo, kısa zamanda Türk örf ve adetlerine uyum sağladı. Altıntaş Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan " Basit Nakış İğne Teknikleri" kursunu başarıyla bitirerek belgesini aldı.

Huda Hadıdo yaptığı açıklamada" Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne teşekkür ederim. Köyümüzde bundan sonrada açılacak kurslara ve Türkçeyi daha iyi konuşabilme için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliğine katılacağım. Ben artık Türk vatandaşıyım. Türkiyemiz dünyada nerede mazlum varsa elinden tutuyor. Ben yaşadığım o savaş cehenneminden şimdi aydınlık yarınlara bakabiliyorsam, bu Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan sayesinde olmuştur. Allah her daim mazlumların elinden tutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun" ifadelerini kullandı.(YD-EFE) - KÜTAHYAFETÖ'cü Baba, Koğuş Arkadaşı İçin Avukat Kızını Kurye Yapmış Tefeciden Çirkin İntikam! Borcunu Ödemeyen Adamın Kızına, Çıplak Fotoğraflarla Kabusu Yaşattılar

"11 Kasım'da Kıyamet Kopacak" Deyip İstifa Eden Öğretmenden Yeni Kehanet!