Savcı Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Gözaltına Alınan İki Kişi Adliyede! - Son Dakika

Savcı Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Gözaltına Alınan İki Kişi Adliyede!

3 yıl önce

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı makamında şehit eden teröristlere yardım ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan iki şüpheli, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Savcı Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Gözaltına Alınan İki Kişi Adliyede!, System.String[]

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın makamında şehit edilmesi ile yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

2 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Soruşturma kapsamında, eylemi gerçekleştiren terör örgütü DHKP/C mensubu Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol'a silah temin eden M.K. ile iki teröristi evinde barındıran C.Ö. gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

SAVCI, TUTUKLANMALARINI TALEP ETTİ

Burada soruşturmayı yürüten savcılığa ifade veren şüphelilerden M.K. "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmeye yardım etme" ve "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından, diğer şüpheli C.Ö. ise "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Şüpheliler nöbetçi hakimlikte sorgulanacak.

Haber Yayın Tarihi: 04.10.2017 04:45 Kaynak: AASon Dakika

2 ay önce yakalanan PKK'lı terörist Semra Tuncer, uzman çavuşun aracında yakalanmış
Otel odasında bir adamla yakalanan kadını, Endonezya'nın ilk "kadın kırbaç ekibi" cezalandırdı Beyaz Saray'dan Türk gazetecilere ambargo! Basın toplantısına alınmadılar

Son Dakika Haberleri