Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Davaya Başlanıyor - Son Dakika

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Davaya Başlanıyor

2 yıl önce

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davaya başlanıyor Savcı Kiraz'ın, makam odasında DHKP/C li teröristlerce şehit edilmesine ilişkin 14 sanığın yargılanmasına başlanıyorİSTANBUL - Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adliyesindeki makam odasında DHKP/C terör...

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Davaya Başlanıyor, System.String[]

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davaya başlanıyor

Savcı Kiraz'ın, makam odasında DHKP/C li teröristlerce şehit edilmesine ilişkin 14 sanığın yargılanmasına başlanıyor


İSTANBUL - Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adliyesindeki makam odasında DHKP/C terör örgütü mensupları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından rehin alınarak şehit edilmesine ilişkin 14 sanığın yargılanmasına başlanıyor.

DHKP-C'li teröristlerce makamında rehin alınarak şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne ilişkin 1 kişi tutuksuz olmak üzere 4'ü tutuklu 9'u firari 14 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca savcının şehit edilmesine ilişkin hazırlanan iddianamede şüpheliler Faruk Ereren, Zerrin Sarı, Nuri Eryüksel, Mesut Demirel, Hüseyin Fevzi Tekin, Şadi Naci Özpolat, Şerafettin Gül, Seher Demir ve Musa Aşoğlu'nun "anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs " ve "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak kasten öldürme" suçlarından ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenilmişti. İddianamede, bu şüphelilerin ayrıca, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçlarından da 7,5 yıldan 25,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Diğer şüpheliler Mustafa Koçak ve Murat Canım'ın, "Anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, bu şüphelilerin ayrıca, "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak kasten öldürmeye, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya yardım" suçlarından 28 yıl ile 48,5 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmaları istenmişti.

İddianamede, diğer şüpheliler Deniz Özel, Cengiz Özel ve Mithat Öztürk hakkında ise "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan, 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapsi cezası talep edilmişti.

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Şehit Edilmesine İlişkin Davaya Başlanıyor

Haber Yayın Tarihi: 22.11.2018 10:53 Kaynak: İHASon Dakika

Erdoğan'ın müjdesini verdiği '100 Bin Sosyal Konut Projesi' kapsamında konut yapılacak ilçeler belli oldu
Gelecek Partisi'nin ilk belediye başkanı Halil Kulak: Katılmak isteyen başkaları da var Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi