Yasadışı balık avcılarına suçüstü: Tuttuğu balıkları geri baraja böyle bıraktılar - Son Dakika

Yasadışı balık avcılarına suçüstü: Tuttuğu balıkları geri baraja böyle bıraktılar

11.04.2022 09:20

Yasadışı balık avcılarına suçüstü: Tuttuğu balıkları geri baraja böyle bıraktılar -Sazlıdere Barajı'nda yasadışı avcılık yapanlara denetim 3 kişiye toplam 15 bin 600 TL para cezası kesildi İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Sazlıdere Barajı'nda yasadışı ticari balık avcılığı...

Yasadışı balık avcılarına suçüstü: Tuttuğu balıkları geri baraja böyle bıraktılar

- Sazlıdere Barajı'nda yasadışı avcılık yapanlara denetim

3 kişiye toplam 15 bin 600 TL para cezası kesildi

İSTANBUL - İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Sazlıdere Barajı'nda yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik yapılan denetimde, toplam 400 metre uzatma misina ağ ve 1 adet şişme bota el konuldu. Ağlar içiden çıkan 100 kilogram çeşitli türdeki canlı balık sura geri bırakılırken, 3 kişi hakkında toplam 15 bin 600 TL idari para cezası uygulandı.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü,9. Nisan günü gece yarısı Sazlıdere Barajı'nda yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yaptı. Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri su ürünleri kontrol görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetime, Sivil Toplum Örgütü olarak ARAVDER (Arnavutköy Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Derneği ve İSOBDER (İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği) gönüllüleri de gözlem amaçlı katıldı. Yapılan denetimlerde yasadışı ticari avcılıkta istihsal av malzemesi olarak kullanılan toplam 400 metre uzatma misina ağ ve 1 adet şişme bota el konuldu. Ağlar içerisinden çıkan 100 kilogram çeşitli türdeki canlı balık, doğal yaşam alanları olan Sazlıdere Barajı'na geri bırakıldı. El konulan istihsal av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi için yediemine kaldırıldı. 3 kişi hakkında toplam 15 bin 600 TL İdari Para Cezası uygulandı.

YORUMLAR
500
Kılıçdaroğlu YSK bilgilerini nereden aldığını açıklamadı! CHP'nin düzeltme yapması sonrası İçişleri Bakanı Soylu özür bekliyor Kılıçdaroğlu YSK bilgilerini nereden aldığını açıklamadı! CHP'nin düzeltme yapması sonrası İçişleri Bakanı Soylu özür bekliyor Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar beklentisi 19,65 TL, Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki artış beklentisi ise yüzde 70,6 oldu Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar beklentisi 19,65 TL, Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki artış beklentisi ise yüzde 70,6 oldu Bu nasıl bir zalimlik! İnsan kaçakçısı, 39 göçmenin kamyon kasasında ölümüne neden oldu Bu nasıl bir zalimlik! İnsan kaçakçısı, 39 göçmenin kamyon kasasında ölümüne neden oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Yasadışı balık avcılarına suçüstü: Tuttuğu balıkları geri baraja böyle bıraktılar - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement