Schumacher, Ferrari ile Teste Çıktı - Son Dakika

Schumacher, Ferrari ile Teste Çıktı

02.04.2019 12:37
Schumacher, Ferrari ile Teste Çıktı, System.String[]

Mick Schumacher, Avrupa F3'te şampiyon olmasının ardından isimini iyice duyurdu ve bu yıl F2'de yarışırken, Ferrari'nin genç sürücü programına katıldı.

Mick Schumacher, Avrupa F3'te şampiyon olmasının ardından isimini iyice duyurdu ve bu yıl F2'de yarışırken, Ferrari'nin genç sürücü programına katıldı.

Efsane pilot Michael Schumacher'in oğlu olan 20 yaşındaki pilot, Bahreyn F1 testi kapsamında Ferrari ile piste çıktı.

Bahreyn testinde ilk kez Ferrari SF90'ın direksiyonuna geçen Alman pilot, sorunsuz geçen ilk turun ardından piste döndü.

Schumacher, piste ilk çıkış anında basın mensuplarının yoğun ilgisine maruz kalırken, piste çıkmadan önce de Ferrari tulumuyla poz verdi.

Bu konu hakkında BBC'ye konuşan genç Schumacher, "Babamdan ötürü bana karşı çok fazla ilgi ve dikkat var. Ama bu benim parçam. Mick'in oğluyum ve bundan ötürü çok mutluyum."

"Yaptığı şey, Formula 1'in en iyisi. Ona baba olarak sahip olmaktan gerçekten çok mutluyum."

Mick, babasından ne öğrendiği sorusuna "Eğer o olmasaydı, şu anda olduğum kişi olmazdım. Karting konusunda epey nokta paylaştık ve sonrasında da bana bu yol boyunca çok yardım etti" yanıtını verdi.

Schumacher, Ferrari ile Teste Çıktı

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Schumacher, Ferrari ile Teste Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca, İstanbullulara güzel haberi verdi: Vaka artış hızı kontrol altına alındı Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebini reddeden Bahçeli'ye Kürtçe cevap Merkel: AB zirvesinde Türkiye konusunu da görüşeceğiz Son Dakika: Türkiye'de 21 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 135 kişi vefat etti, 5532 yeni vaka tespit edildi Hafta sonu tüm Türkiye'de uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı Muazzez Ersoy, büyük çabayla yaptırdığı ve adının verildiği lösemi hastanesinin isminin değiştirilmesine sitem etti "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf