Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi - Son Dakika

Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi

18.01.2012 17:23
Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi, System.String[]

Avusturya Liselileri Vakfı Özel Alev Okulları öğrencilerinin seçtiği "Yılın En İyileri"ne ödülleri törenle verildi.

Avusturya Liselileri Vakfı Özel Alev Okulları öğrencilerinin seçtiği "Yılın En İyileri"ne ödülleri törenle verildi. Erzurum'da geçirdiği kazada yaşamını yitiren Milli Kayakçı Aslı Nemutlu'nun da bir dönem eğitim gördüğü okulun öğrencileri, Van Depremi'nde hayatını kaybeden DHA Muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e "Onur Ödülü" verdi.

Öğrenciler, 2011 yılının "En İyi Gazetesi" olarak Hürriyet'i, "En İyi Televizyon Kanalı" olarak da Kanal D'yi seçti.

Avusturya Liselileri Vakfı tarafından kurulan Özel Alev Okulları, 2011 yılının en iyilerini, 7 – 8'inci sınıf ve lise öğrencilerinin arasında düzenlenen ve 338 öğrencinin katıldığı anket sonucunda belirledi. 2011 yılının son ayında düzenlenen anket çalışmasında öğrenciler, 18 kategoride "2011 Yılının En İyileri"ni seçti.

Ömerli'deki Özel Alev Okulları Yerleşkesi'nde bulunan Konferans Salonu'nda bugün düzenlenen ödül törenine, Alev Eğitim A.Ş. Genel Müdürü Selman Behmuaras, Doğan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Kemal Gülmüş, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, Mehmet Ali Alabora, Elif Dağdeviren, yönetmen Hakan Algül, Feryal Pere, Zeynep Rendeci, Ece Eliboğlu ve Faruk Solmaz'ın yanı sıra çok sayıda izleyici de katıldı.

RİTİM GÖSTERİSİYLE BAŞLADI

Ödül töreni, Özel Alev Okulları Ritim Grubu'nun yaptığı gösterinin ardından başladı. 26 öğrenciden oluşan ritim grubu, törene katılanlara 3 eser sundu. Alev Eğitim A.Ş. Genel Müdürü Selman Behmuaras organizasyonda katkısı olan herkese teşekkür ettiği konuşmasında, son günlerde yaşanan üzücü olaylara değindi. Lefter Küçükandonyadis ile okullarında bir dönem eğitim gören Milli Kayakçı Aslı Nemutlu'nun geçirdiği kaza sonucu ölmesini hatırlatan Selman Behmuaras, kayıplardan büyük üzüntü duyduklarını vurguladı. Selman Behmuaras, öğrencilerin verdikleri oylarla, başarılı buldukları kişileri ve bu kişilerin temsil ettikleri kurumları kutladığını sözlerine ekledi.

SEBAHATTİN YILMAZ VE CEM EMİR'E ONUR ÖDÜLÜ

Selman Behmuaras'ın konuşmasının ardından 'yılın en iyileri'ne ödülleri verildi. Van Depremi'nde hayatını kaybeden DHA Muhabirleri Sebahattin Yılmaz ile Cem Emir'e verilen onur ödülü, Cem Emir'in kızkardeşi Sinem Emir ve Sebahattin Yılmaz'ın eşi Gönül Yılmaz ile Doğan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Kemal Gülmüş'e takdim edildi.

"İHMALLER SONUCU OCAKLAR SÖNMESİN"

Ağabeyinin yerine ödülü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Sinem Emir, kendilerini unutmayan öğrencilere teşekkür ederek, "İhmaller sonucu ocaklar sönmesin. İnsanlar ihmaller yüzünden ölmesin. Bizi hatırladığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Doğan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Kemal Gülmüş de konuşmasında ülkenin yaşadığı yıkıcı depremi anlattı. Kemal Gülmüş, deprem yaşanan bölgelerde yıkım tehlikesi geçiren binalar olduğunu belirterek, sorunların çözümü için gerekli duyarlılığın gösterilmesini istedi.

Öğrenciler, 2011 yılının En İyi Gazetesi'ni Hürriyet, En İyi Köşe Yazarı'nı da Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil olarak belirledi. Hürriyet Gazetesi ve törene katılamayan Yılmaz Özdil'in ödüllerini Neslihan Yönet aldı.

Yılın En İyi Televizyon Kanalı olarak seçilen Kanal D'nin ödülünü Zeynep Rendeci, En İyi Tartışma Sohbet Programı 5N1K'nın ödülünü ise Ece Eliboğlu aldı. Mehmet Yaşin'in hazırlayıp sunduğu 'Lezzet Durakları', Güneri Civaoğlu'nun 'Şeffaf Oda' programları da ödüle değer bulundu.

Yılın en iyi haber bülteni kategorisinde mizah – hiciv programı olan "HEBERLER", en iyi spor programı kategorisinde "yüzde 100 Futbol", en iyi yarışma programı kategorisinde "O Ses Türkiye", en iyi film kategorisinde "Eyvah Eyvah 2" ödül kazandı. En iyi kadın oyuncu kategorisinde Nur Fettahoğlu ve en iyi erkek oyuncu kategorisinde Çağatay Ulusoy, yılın en iyi roman yazarı kategorisinde Zülfü Livaneli, en iyi radyo programcısı kategorisinde Bay J ve en iyi radyo kanalı kategorisinde de Virgin Radyo ödül aldı.

Öğrenciler, yılın sporcusu olarak da başarıdan başarıya koşan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nı seçti.

MAE - İstanbul/ Çekmeköy

Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi
Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi
Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi
Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi
Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'e Onur Ödülü Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı