Son Dakika Haberleri: Seçim Kampanyası Guruları Londra'da Buluşuyor

Seçim Kampanyası Guruları Londra'da Buluşuyor

9 gün önce

13-14 Mart tarihlerinde İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleşecek olan 23. Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği – EAPC Konferansı, 34 ülkeden seçim kampanyası uzmanları, siyasi danışmanlar, kampanya yöneticileri, araştırmacılar, akademisyenler, halkla ilişkiler ve siyasetçilerin katılımı ile gerçekleşecek.

Seçim Kampanyası Guruları Londra'da Buluşuyor, System.String[]

Her sene başka bir Avrupa ülkesinin başkentinde gerçeklesen konferansın bu seneki teması "Kutuplaşma." Temanın altında kutuplaşmanın yarattığı koşullarda siyasi iletişim ve kampanya yönetimi, belirli sosyoekonomik faktörler üzerindeki etkisi tartışılacak. Konferansta ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Rusya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye gibi ülkelerde yakın zamanda yapılmış olan seçimler ve yaklaşan seçimler tartışılacak.

AVRUPALI SİYASİLERDEN KONFERANSA YOĞUN İLGİ

Konferansa hem merkez sağdan, hem de merkez soldan önemli Avrupalı siyasetçiler ve siyasi danışmanlar katılıyor. Örneğin Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreau konferansın açılış konuşmasını yapacak. Ayrıca İngiliz siyasetçiler Stephan Dorrell, Barones Anne Caroline, Nigel Griffits, Patrick Heneghan gibi önemli isimler başta olmak üzere çeşitli Avrupalı siyasetçiler, gazeteciler ve akademisyenler konferansta sunumlar yapacak. Rusya'da önümüzdeki ay yapılacak olan başkanlık seçimlerinde farklı adayların kampanyalarını yöneten önemli isimler de konferansta temsil edilecekler.

Kapital Media London tarafından organize edilen konferansa ülkemizden ise Dr. Selin Sayek Böke keynote konuşmacı olarak katılıyor. Ayrıca Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar Türkiye'deki Mülteciler Sorunu konusunda bir sunum yapacak. Türkiye siyasi danışmanlar Necati Özkan ve Mehmet Ural ise konuşmacı olarak katılacaklar.

GÜNDEMDE YENİ KAMPANYA TEKNOLOJİLERİ VE TRENDLER DE VAR

Son dönemde sürpriz başarılara imza atmış Donald Trump, Emmanuel MacronAngela Merkel, Jeremy Corbyn ve Sadık Khan gibi siyasi liderlerin dijital kampanya yöneticileri ile Brexit kampanyasının dijital kampanya yöneticileri EAPC Londra konferansına damga vuracaklar. Dijital dünyada, data kullanımından, toplum yönetimine kadar son dönemin ve yakın geleceğin teknolojileri ve trendleri konferansın önemli gündem maddeleri olacak.

YILIN EN BAŞARILI SEÇİM KAMPANYALARINA POLARİS ÖDÜLLERİ VERİLECEK

23. EAPC Konferansının sonunda 14 Mart akşamı yapılacak olan Polaris Ödülleri töreninde ise Avrupa'dan ve tüm dünyadan seçim kampanyaları, kamusal kampanyalar ve halkla ilişkiler kampanyaları arasından eçilen sahiplerini bulacak. Global çapta tüm siyasi kampanyaların katılımına açık olan ödül, 28 Şubat tarihine kadar başvuruları kabul ediyor. Başvuran kampanyalar 20 kişilik bir uluslararası jürinin değerlendirmesine sunulacak.
Adnan Oktar'a Bir Darbede AİHM'den! Türkiye Aleyhine Yaptığı Başvuru Reddedildi Yüz Kızartıcı Suçtan Yargılanan Baba, Mahkeme Salonunda Boğazını Kesti

Erdoğan'ın "Sefer Görev Emri Olanlar Hazır Olsun" Çıkışı Sonrası Milyonlar, E-Devlet'e Akın Etti Kongrede Duygulandıran Kare! Bordo Bereli Küçük Kızı Gören Erdoğan, Hemen Yanına Çağırdı