Seçim Konvoyları Almanya'ya Uzadı - Son Dakika

Seçim Konvoyları Almanya'ya Uzadı

20.05.2015 15:54
Seçim Konvoyları Almanya'ya Uzadı

Mahmut TOSUN – BERLİN / DHA - Almanya'nın başkenti Berlin'de seçim konvoyu oluşturuldu.

Mahmut TOSUN – BERLİN/ DHA - Almanya'nın başkenti Berlin'de seçim konvoyu oluşturuldu. Berlin'de AK Parti destekleyen vatandaşlar konvoy oluşturarak başkent Berlin'de tur attı.

Sosyal medya üzerinden haberleşerek bir araya gelen grup, önce arabalarını parti flamaları ve Türk bayraklarıyla süsledi. Polisten gerekli izinler alındı, güzergah belirlendi ve yola çıkıldı. Arabaların klaksonları çalınarak Berlin sokaklarında turlar atılırken oluşan manzara Türkiye'deki seçim atmosferini aratmadı. Hazirandaki genel seçimlerde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın da ilk kez oy kullanabilecek olması, Türkiye'deki seçim havasını ve heyecanını yurt dışına taşıdı. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı şehirlerde kurulan parti irtibat bürolarıyla, gerçekleştirilen siyasi panellerle, sokaklarda dağıtılan parti broşürleriyle seçim heyecanı yaşatılıyor. Buna son olarak Berlin'de düzenlenen seçim konvoyları da eklenince, Almanya bir ilkle daha tanışmış oldu. Yoldan geçen Almanlar'ın şaşkın bakışları arasında, arabalarla seçim turu atan AK Partililer, Türkler'in yoğun olarak yaşadığı semtler üzerindeki geniş güzergahtan geçerek Berlin Türk Konsolosluğu'na gittiler ve burada oylarını kullandılar. Berlin'de oluşturulan seçim konvoyuna öncülük eden UETD Berlin Başkanı Sinan Kaplan, 50 sene sonra yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına seçme hakkı tanınmış olmasını coşkuyla kutlamak istediklerini belirtti. Türk seçmenleri bilinçlendirmek adına bu konvoyu düzenlediklerini söyleyen Kaplan, "Halkımızın yaşadığı yerlerde dolaşıp, vatandaşımızın heyecanını seçime yönlendirmek, demokratik hakkımızı kullanmak, bunu onlara tekrar hatırlatmak adına bu seçim konvoyunu düzenledik"dedi.

Yaklaşık 50 sene önce Almanya'ya göç eden Türkler'le birlikte pek çok yenilikle tanışan Almanya, belki bu sayede yeni bir seçim çalışması ile de tanışmış oldu.

Kimbilir, belki bir sonraki Almanya Genel Seçimleri'nde, Almanya sokaklarında seçim konvoyu oluşturarak, arabalarıyla tur atan, CDU Partisi seçmenleri ya da SPD Partisi seçmenleri ile karşılaşabiliriz.

Almanya havalimanlarındaki personel sıkıntısı için çözümü Türkiye'de arıyor! Almanya havalimanlarındaki personel sıkıntısı için çözümü Türkiye'de arıyor! İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim Türkiye'nin 81 olan il sayısı 100'e çıkacak! Bitlis'in Ahlat ilçesinin de il statüsüne yükselecek Türkiye'nin 81 olan il sayısı 100'e çıkacak! Bitlis'in Ahlat ilçesinin de il statüsüne yükselecek
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Seçim Konvoyları Almanya'ya Uzadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement