Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Seçim Sonuçlarını Şimdiden Veriyoruz! İşte Kesin Kaybedecek Adaylar - Son Dakika

Seçim Sonuçlarını Şimdiden Veriyoruz! İşte Kesin Kaybedecek Adaylar

Haberler.com olarak aday listelerinde kaybetmesi neredeyse kesin olan isimlerin listesini yayınlıyoruz. İşte isim isim seçimin kaybedecek adayları...

Seçim Sonuçlarını Şimdiden Veriyoruz! İşte Kesin Kaybedecek Adaylar
15.05.2015 - 12:20,  Güncelleme: 16:09

HABERLER.com / Siyasi partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etmesinin ardından seçmenin beğenisine sunulan milletvekili aday listeleri, ülke genelinde ya da il bazında seçmen tercihlerini olumlu ya da olumsuz etkileyen en belirleyici unsurdan biri olarak karşımıza çıkıyor. Seçilmesi neredeyse kesin olan ve partilerin vitrinlerinde yer verdikleri adaylar dışında bu seçimin bir de kaybedecekleri olacak. Haberler.com son 1 ayda yapılan kamuoyu yoklamalarını baz alarak, 3 milyon 700 bin olasılığı göz önünde bulundurarak aday listelerinde özellikle vitrinde yer alan ve kaybetmesi neredeyse kesin olan isimlerin listesini sizin için hazırladı.

ESKİ CHP'Lİ YENİ AK PARTİLİ SAVCI SAYAN KAYBEDENLER ARASINDA

AK Parti'den aday olduğu açıklandığı günden beri belki de en çok tartışılan isimlerden oldu. Bir dönem Deniz Baykal'ın sağ kolu olan ve arkasından gözyaşı döken eski CHP'li Savcı Sayan İzmir'de 2. bölge 7. sıradanAK Parti milletvekili adayı oldu. CHP'nin kalesinden aday gösterilen Sayan'ın adı seçimin kaybedecekleri arasında geçiyor.

32 YILLIK MAKUS TALİH KIRILAMIYOR

CHP 16 ilde birinci sırada kadın adaylara yer verdi. Üstelik 104 kadın adaydan 35'i seçilecek yerlerden aday gösterildi. Cumhuriyet tarihinde ilk kez kadın bir aday Erzurum'da liste başı oldu. 1983'den beri hiçbir sol parti adayının vekil çıkaramadığı Erzurum'da 1. sıra adayı Gonca Aytaş da bu makus talihi kıramayacak gibi görünüyor. 32 yaşındaki avukat Aytaş'ın adı seçilemeyecek adaylar listesinde.

CHP'NİN MEVCUT VEKİLİ SEÇİLEMEYECEKLER ARASINDA

CHP'nin mevcut İstanbul Milletvekili ve DİSK eski Başkanı Süleyman Çelebi İstanbul 3. bölge 14. sırada seçilemeyecek adaylar arasında görülüyor.

CHP ŞANLIURFA'DA YİNE YOK

CHP, özellikle yerel seçimlerde dibe vurduğu Şanlıurfa'da seçim yarışına katılmak niyetindeydi. Yerel seçimlerde kentteki oy yüzdesi 0,82 olan CHP, 13 yıl aradan sonra Şanlıurfa'dan milletvekili çıkarmak için Bucak aşiretinden Ali Murat Bucak'ı aday gösterdi. CHP'nin bir diğer iddialı adayı ise Hasan Oğul. CHP'nin büyük umutlar beslediği iki aday da kaybedecek adaylar arasında.

Milletvekili genel seçimlerinde HDP yüzde 10 barajı aşamazsa Meclis'e giremeyecek. Bu nedenle HDP'nin adayları kaybedecekler arasında görülüyor.

İŞTE İSİM İSİM SEÇİMİN KAYBEDECEK ADAYLARI:

HDP BARAJI AŞARSA KESİN KAYBEDECEKLER:

HDP barajı aşarsa, 48 vekile Meclis kapısı kapanacak. Kaybedecek 48 vekilin 46'sı AK Partili vekillerden oluşacak. CHP İzmir 1. Bölge Adayı Ali Yiğit ve Tunceli Adayı Kemal Yaşar Atmış ile MHP'nin Mersin Adayı Ali Öz TBMM'ye giremeyecek. HDP barajı aşarsa, AK Parti'den aday olan gazeteciler Markar Eseyan, Muhsin Kızılkaya ve Mahmut Övür'e de Meclis yolu kapanacak.

AĞRI
HALİL ÖZYOLCU
ALİ KONYAR

BATMAN
AHMET İNAL
MURAT GÜNEŞTEKİN
ADİLE GÜRBÜZ

BİNGÖL
FEYZİ BERDİBEK

BİTLİS
FATİH KADİRİOĞLU

DİYARBAKIR
OYA ERONAT
FAZIL HÜSNÜ ERDEM
ABDURRAHMAN KURT
ALİ İHSAN MERDANOĞLU
MUSTAFA ELGÖRMÜŞ
NETİCE ARSLAN
ALAATTİN PARLAK

HAKKARİ
OSMAN KIZILBAN
RÜSTEM ZEYDAN
MEHMET ERTUŞ

MARDİN
GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY
MEHMET VEJDİ KAHRAMAN
ABDULLAH ERİN
CENGİZ DEMİRKAYA
MEHMET EMİN DENİZ

MUŞ
ABDULSELAM ER
HALİS SALTIK

SİİRT
HAŞİM TAŞKIRAN
ALİ İLBAŞ

ŞANLIURFA
YUSUF EĞİLMEZ
YILDIZ KONAL SÜSLÜ

ŞIRNAK
ARSLAN TATAR
ADNAN ŞIK ORTA
LEZGİN ADIYAMAN
RİZGİN BİRLİK

TUNCELİ
KEMAL YAŞAR ATMIŞ

VAN
FARUK ALPASLAN
HAMDULLAH ŞEVLİ
ÖZGE BURAK DEGER
YAKUP ALADAĞ

* Haberler.com bu listeyi son 1 aydaki kamuoyu yoklamalarını baz alarak, 3 milyon 700 bin olasılığı göz önünde bulundurarak hazırlamıştır. Vatandaşların eğilimlerine göre seçim sonuçları farklılık gösterebilir.

Kaynak: Haberler.Com
YORUMLAR (18)
  • hdp: hdp nin ikinci parti olma potansiyeli var ama ... Cevap Yaz 17 4
  • 7 HAZİRAN: Sonuç bu kadar açıkçsa ne gerek var seçime bu kadar mitinge masrafa her gün şehir şehir gezip oy istemeye insanları germeye Türk Kürt Alevi Sünni Zerdüşt Müslüman benden olan olmayan diyerek ayrım yapmaya seçim için aldığınız parayı halka hizmet için harcayın sizde biran önce uğruna küfür şantaj hakaret birbirinize her şeyi reva gördüğünüz o deri koltuk lara oturun ama unutmayın bu dünyada olmasada öbür dünyada hesap sorarlar Cevap Yaz 3 0
  • dnz_akin: Kesinleşmiş bir kayıp olamaz. Yapılan haber etik değildir. Kaybedecek dediğiniz aday mecliste sandalye sahibi olabilir. Haberi doğru bulmadım. Parti gözetmeksizin hepsine başarılar dilerim. Cevap Yaz 9 1
  • NAPICANNNNNN: bu kadar yalaka bir haber görmedim ben ya nerdeyse utanmasalar ak parti her yerden full çıkartıcaklar Cevap Yaz 5 3
  • SAMET: Görevlendirilmiş Hdpliler yalandan rumuz alıp oylar hdpye diyor Cevap Yaz 6 12
  • Artvinli . fransa: bizde hedepe dioruz ailece 6 oyda bizden Cevap Yaz 14 8
  • kofıkcı: demekkı akp kazanacak Cevap Yaz 5 13
  • HAK: HDP olarak , aşacağız %10 u bu haberi de buraya kopyalayacağım tekrar ! Size tatlı rüyalar . Cevap Yaz 14 4
  • nah: Bu anket doğruysa bende zenciyim Cevap Yaz 10 4
  • MERSIN: OYLAR MHP YE Cevap Yaz 8 5
Tüm yorumlar için tıklayınız
1000

Son Dakika Güncel Seçim Sonuçlarını Şimdiden Veriyoruz! İşte Kesin Kaybedecek Adaylar - Son Dakika


Advertisement