SEDAŞ'tan Kan Bağışına Tam Destek - Son Dakika

SEDAŞ'tan Kan Bağışına Tam Destek

12.01.2012 11:17
SEDAŞ'tan Kan Bağışına Tam Destek, System.String[]

SEDAŞ çalışanları,"sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz" dediler.

SEDAŞ Satış Direktörü Yunus Bekircan, "Bir ünite kanla üç kişinin hayatının kurtarıldığını bilmek, hepimizi, kan verme konusunda daha çok motive ediyor. Bir gün kendimiz veya en değer verdiğimiz sevdiklerimiz ile yakınlarımızda kana ihtiyaç duyabilir. Kanda bir organ sayılır ve hayattayken bir organınızı paylaşmak çok erdemli bir davranış. Sosyal sorumluluk anlamında bu tür bağışlara mutlaka katılmalıyız."dedi.

Yunus Bekircan, kan bağışında bulunurken, "çalışanlarımızın verdiği desteğe ve Kızılay Kan Merkezi çalışanlarına da bu işbirliğine katkı sağlamaları nedeniyle teşekkür ediyoruz" dedi.

SEDAŞ çalışanlarının, İşyeri sağlık servisinde, kan bağışı kampanyası sırasında öncelikle kan sayımı ve tansiyonları kontrolden geçirilerek, Kızılay Kan Merkezi Doktoru tarafından muayeneleri yapıldı ve kan vermeleri sağlandı. Kan sayımı ve tansiyonu düşük olan çalışanlardan kan alınmayarak, Kan bağışında bulunanlara tatlı ve meşrubat ikramı yapıldı. Kızılay Kan Merkezi yetkilileri "Bazı kişilerin kan bağışıyla ilgili edindikleri pek çok önyargı ve yanlış bilgileri olduğunu ancak zamanla eğitim ve bilinçlenmeyle bu tür kampanyalar sayesinde bu önyargıların kırıldığını görüyoruz" dediler.

Bağışlanan kan bir hasta için kullanıldığında, barkod okuması ve SMS yoluyla, bağış yapan kişilerin cep telefonlarına Kızılay tarafından otomatik olarak teşekkür mesajı gönderiliyor.

SEDAŞ'tan Kan Bağışına Tam Destek

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Sağlık SEDAŞ'tan Kan Bağışına Tam Destek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı