Sedef Kabaş'a "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma açıldı - Son Dakika

Sedef Kabaş'a "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma açıldı

21.01.2022 22:32

Bir televizyon programındaki konuşması nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı. Kabaş'ın sözlerine AK Parti Sözcüsü Çelik tepki göstererek, "Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir. Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kabaş'ın bir televizyon programında yaptığı konuşmalarla ilgili inceleme başlattı. Başsavcılık, inceleme sonucunda Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma açtı.

GÜVENLİK ŞUBEYE TALİMAT VERİLDİ

Soruşturma kapsamında Güvenlik Şube Müdürlüğüne, ilgili yayın kaydının temini ve incelenip tutanak tanzim edilmesi, ayrıca Sedef Kabaş'ın adres bilgilerinin tespit edilerek savunmasının alınması yönünde talimat verildiği öğrenildi.

SEDEF KABAŞ'IN İFADESİ ALINACAK

Savcılığın, Kabaş'ın ifadesinin alınmasının ardından savcılığa bilgi verilmesi talimatını da verdiği bildirildi.

RTÜK BAŞKANI'NDAN TEPKİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin de sosyal medyada yaptığı açıklamada, "TELE 1 yayın kuruluşunda, Sedef Kabaş'ın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan kabul edilmesi asla mümkün olmayan sözlerine ilişkin inceleme kararı alınmıştır. Konu ilk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" açıklamasını yapmıştı.

Sedef Kabaş hakkında soruşturma başlatıldı

ÇELİK: AHLAKSIZLIK VE PESPAYELİK

Kabaş'ın sözlerine bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş'ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir. Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Sedef Kabaş hakkında soruşturma başlatıldı
YORUMLAR (1)
  • Faruk Gl: İçindeki duygularını, kendi özelliklerini, olmak istediği, varmak istediği hedefini açıklamıştır. Kınıyoruz. Ailesinden aldığı terbiye o kadar. Zavallısın Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
500
AK Parti'ye Bursa ve Sakarya seçmeninden sürpriz! Son ankette puan farkı açıldı AK Parti'ye Bursa ve Sakarya seçmeninden sürpriz! Son ankette puan farkı açıldı AK Partili Başkan'dan hakkını arayan vatandaşa sert sözler: Hadsizlik yapma, akıllı ol AK Partili Başkan'dan hakkını arayan vatandaşa sert sözler: Hadsizlik yapma, akıllı ol AK Parti'li Gücüyener'den Büyükşehir Belediyesine ait alanda işletilen otelle ilgili açıklama Açıklaması AK Parti'li Gücüyener'den Büyükşehir Belediyesine ait alanda işletilen otelle ilgili açıklama Açıklaması
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sedef Kabaş'a 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma açıldı - Son Dakika


Advertisement