Seferihisar Belediyesi'nden Mamamatik uygulaması - Son Dakika

Seferihisar Belediyesi'nden Mamamatik uygulaması

Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği işbirliğiyle sokakta yaşayan can dostlar için Mamamatik uygulaması başlattı.

Seferihisar Belediyesi'nden Mamamatik uygulaması, System.String[]

İlçenin iki noktasına yerleştirilen Mamamatikler sayesinde vatandaşlar kedi ve köpekleri rahatlıkla besleyebilecek.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin üç mamamatiğin daha yolda olduğunu belirterek "Göreve gelirken can dostlarımızı asla yalnız bırakmayacağımızı söylemiştik. Seferihisar Belediyesi olarak ilçemizin iki noktasına yerleştirdiğimiz Mamamatikler ile sokak hayvanlarımız taze mama ve temiz suya ulaşabilecek" dedi.

Pandemi süreci boyunca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde düzenli olarak sokak hayvanlarını besleyerek yalnız bırakmayan Seferihisar Belediyesi, şimdi de Mamamatik ile can dostlarını yalnız bırakmıyor.

İlk etapta iki noktaya yerleştirilen Mamamatikler ilçenin üç noktasına daha yerleştirilecek.

Kullanması oldukça kolay olan Mamamatiklerin altında bulunan iki ayrı bölmenin birinde mama, diğerinden ise su bulunuyor. Bir liralık madeni paranın hazneye yerleştirilmesi ile çalışan Mamamatikler her seferinde mama ve su verirken "Teşekkür Kartı" bölmesinden de sevimli teşekkür kartları çıkarıyor.

Sehayder Başkanı Fevziye Özkan "Mamamatikler Seferihisar'ın iki noktasına yerleştirildi. Vatandaşlarımızı mamamatikleri koruyarak ve kullanarak sokak hayvanlarımıza destek olmaya davet ediyoruz. Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin'e de can dostlarımız için gerçekleştirdiğimiz tüm projelerimizde yanımızda olmalarından ötürü teşekkür ediyoruz" dedi.?

Seferihisar Belediyesi'nden Mamamatik uygulaması

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 11:57 - Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Seferihisar Belediyesi'nden Mamamatik uygulaması - Son Dakika

YORUMLAR (1)
  • hacı ali aygın: sayın başkanım turabiye mahallesi çömlekçi mevkinde 9-10 adet basiboş köpekler dehşet saçıyor lütfen barınağa bu köpekler aldırmanızı istiyoruz. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

TBMM'nin özel oturumuna sadece Azerbaycan Ankara Büyükelçisi davet edildi Son Dakika! TBMM'nin açılış törenine katılmama kararı alan HDP'li vekiller meclis bahçesinde oturma eylemi başlattı Trabzonspor, Al Ahli forması giyen Djaniny Semedo'yu kadrosuna kattı Travestiyi hamama götürüp gusül abdesti aldırdılar! Üstüne bir de yemin ettirdiler Yurt dışından aldığı lüks araçlarına el konulan milli sporcuya kaçakçılık davası açıldı Denizi olmayan Malatya'dan 11 ülkeye balık ihraç ediliyor Görüntü İstanbul'dan! Çocukların çatıdaki tehlikeli oyunu yürekleri ağza getirdi Eskişehir'de Akbaşlar tehlikede: Silahla vurarak öldürüyorlar