Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Seferihisar'da Kaza - Son Dakika

Seferihisar'da Kaza

Seferihisar İzmir karayolunda görenleri şaşkınlığa uğratan bir kaza yaşandı.17 yaşındaki lise öğrencileri, halı saha maçı yapmak üzere evlerinden çıktı.

Seferihisar\'da Kaza
10.10.2012 - 19:08,

Seferihisar İzmir karayolunda görenleri şaşkınlığa uğratan bir kaza yaşandı. 17 yaşındaki lise öğrencileri, halı saha maçı yapmak üzere evlerinden çıktı. Motosikletlere ehliyetsiz, korumasız ve kasksız binen gençler akıllara sığmaz bir kaza yaptı.

Mehmet Akay(17), Çağatay Çoksayar (17), Şahin Yavuz (17) ve Özkan Öklü (17) adlı lise öğrencisi dört arkadaş, Ulamış Mahallesi'nden iki motosikletle yola çıktı. Seferihisar'a doğru yol alan plakasız motosikletteki Mehmet Akay ve Çağatay Çoksayar, 35 UGA 52 plakalı otomobili sollamaya çalışırken araca çarptı.

Bunun üzerine diğer motosiklette bulunan arkadaşları Özkan Öklü ve Şahin Yavuz, 35 SEJ 40 plakalı motosikletlerini duble yoldaki ara refüjü atlatarak geri döndürdü. O sırada karşı yöndeki kazayı gören 35 HLP 68 plakalı minibüs sürücüsü yerde yatan gençlere yardım için aracını kenara çekerek durdu.

Arkadaşlarına yardım için dönen

Özkan Öklü ve Şahin Yavuz, karşı yöne bakarak, gaza basınca önde duran minibüsü görmedi ve araca arkadan şiddetli bir şekilde çarptı. Bir anda kanlar içinde kalan gençlerden hangi birine bakacağını şaşıran vatandaşlar ambulans çağırdı.

Araçlarda maddi hasar meydana gelirken ilk kazayı yapan gençler hafif yaralandı. Ancak onlara bakmak için dönen motosikletteki arkadaşları Özkan Öklü ağır biçimde yaralandı. Maç oynamaya giderken hastanelik olan dört kafadar lise öğrencisi Dokuz Eylül Üniversitesi Hastahanesi'ne (DEÜ) kaldırıldı. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Seferihisar'da Kaza - Son Dakika


Advertisement