Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar - Son Dakika

Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar

04.07.2016 13:43

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehit evi dış görüntüsü -Odadan görüntü -Odadaki eşyalardan görüntüler -Eşyalardan detaylar -Türk bayrağı sarılı yatak -Anne Fatma Gencer'in konuşması -Baba Gencer'in konuşması Şehidin hatırasını odasında yaşatıyorlar Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaklaşık 11 ay önce terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yasin Gencer'in Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesi, şehit çocuklarının fotoğraflarından özel eşyalarına, şehitlik beratından aldığı takdirnamelere kadar tüm eşyalarını odasında özenle saklıyor Şehidin annesi Fatma Gencer: "Bizim için önemli olan vatandır.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Şehit evi dış görüntüsü

-Odadan görüntü

-Odadaki eşyalardan görüntüler

-Eşyalardan detaylar

-Türk bayrağı sarılı yatak

-Anne Fatma Gencer'in konuşması

-Baba Gencer'in konuşması Şehidin hatırasını odasında yaşatıyorlar

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaklaşık 11 ay önce terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yasin Gencer'in Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesi, şehit çocuklarının fotoğraflarından özel eşyalarına, şehitlik beratından aldığı takdirnamelere kadar tüm eşyalarını odasında özenle saklıyor

Şehidin annesi Fatma Gencer:

"Bizim için önemli olan vatandır. Hamdolsun, şehit annesiyim"

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaklaşık 11 ay önce terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yasin Gencer'in Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesi, şehidin eşyalarını evdeki odasında özenle saklıyor.

Yavuz Selim Mahallesi'nde yaşayan şehit Gencer'in annesi Fatma ile Ali Gencer, günlerinin önemli bir bölümünü şehit çocuklarının, fotoğraflarından özel eşyalarına, giyeceklerinden ayakkabısına, şehitlik beratından aldığı takdirnamelere kadar tüm eşyalarını sakladıkları odada geçirerek hatıralarını yad ediyor.

Anne Fatma Gencer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğulları Yasin'in 4 çocuğunun en küçüğü olduğunu söyledi. Yasin'in mesleğine severek başladığını dile getiren Gencer, "Geçen sene Ramazan Bayramı'na geldi. 4 senedir gelmiyordu. Beraber güzelce bayramımızı geçirdik." dedi.

Zor bir durum yaşadıklarına dikkati çeken Gencer, her an oğlunun anısı ve üzüntüsüyle yaşadıklarını vurguladı. Tüm şehitleri evlatları olarak gördüklerini belirten Gencer, şöyle devam etti:

"Onların hepsine kurban olurum. Bütün şehit annelerinin, babalarının Allah yardımcısı olsun. Bizim için önemli olan vatandır. Hamdolsun, şehit annesiyim. Büyüklerimizin hepsinden Allah razı olsun. Kim ister böyle olmasını. Diyorlar ya, 'Cumhurbaşkanı böyle dedi, Başbakan böyle.' Hayır, bu Allah'ın bir alın yazısı."

Oğlunun geçen yıl Ramazan Bayramı dönüşünde uçak biletini bir kez ertelediğini bildiren Gencer, şöyle konuştu:

"Ertelettiği gün ağabeyi de işinden izin almıştı. Beraber yemek yiyorduk. 'Ağabey, sana vasiyetim var' dedi. Ağabeyi 'O da neymiş kardeşim, evlenmek ise Hakkari'den gelince evlendiririz.' yanıtını verdi. Bizimle öyle konuştu. 'Ben şehit olunca hacca gideceksiniz'. dedi. O şehit olduktan sonra hacca yazıldık, 1 ay sonra da hac çıktı. Biz böyle gitmek istemiyorduk."

Baba Ali Gencer de oğlunun, mesleğini sevdiğini dile getirerek, "Bu odaya gelince ferahlıyorum. Geçen Ramazan Bayramı arifesinde sürpriz yaparak geldi. Çok sevinmiştik." ifadesini kullandı.

Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar
Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar
Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar
Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şehidin Hatırasını Odasında Yaşatıyorlar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 20 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 159 kişi vefat etti, 6 bin 435 yeni vaka tespit edildi Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Son Dakika: İspanya'nın başkenti Madrid'de şiddetli patlama: 3 ölü Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş