Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı - Son Dakika

Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı

14.11.2019 17:50
Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı, System.String[]

ZEYTİN Dalı Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan'ın vasiyeti üzerine, daha önce kaleme aldığı yazılar, 'Şehidimizden Yadigar Muhittin Talha Çalışkan' adı verilen kitapta toplandı.

ZEYTİN Dalı Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan'ın vasiyeti üzerine, daha önce kaleme aldığı yazılar, 'Şehidimizden Yadigar Muhittin Talha Çalışkan' adı verilen kitapta toplandı. Baskısı yapılan kitabı şehidin dayısı Hasan Uyar, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'a hediye etti.

Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamındaki arama- tarama faaliyetleri sırasında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu sözleşmeli er Muhittin Talha Çalışkan, 22 Mart 2018 günü şehit oldu. Şehit erin, "Beyza'ya verdiğim yazıların, defterlerin kitap haline getirilmesini, kitabın isminin 'Vasiyetname' olmasını ve 'anonim' olarak yazılmasını istiyorum" diye vasiyet yazdığı ortaya çıktı.

Vasiyeti yerine getirmek için de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan edebiyat öğretmenleri Hasan Basri Tekin ve Mehmet Akif Eseroğlu ile Türkçe öğretmeni Tuğrul Batur, Burdur Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde görevli Psikolog Hale Nur Seval, bilgisayar öğretim teknolojileri öğretmeni Murat Kıraçi kolları sıvadı. Şehidin tüm yazıları, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteği, Fransa'da yaşayan Ali Dur'un maddi katkılarıyla 'Şehidimizden Yadigar Muhittin Talha Çalışkan' adı verilen kitapta toplandı.

Baskısı yapılan kitap, Şehit Muhittin Talha Çalışkan'ın dayısı Hasan Uyar tarafından Bucak Belediye Başkanı AK Parti'li Emrullah Ünal'a hediye edildi. Başkan Ünal, "Şehidimizin ismini yaşatmak için ilçemizde bir okulumuza ve bir caddeye adını verdik. Şehidimizin isminin ölümsüzleştiren ve vasiyetindeki yazıların kitaba dönüştürülmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün yatağımızda rahat yatabiliyorsak, bunu Muhittin Talha gibi şehitlerimize borçluyuz" dedi.


Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı
Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı
Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı
Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı
Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şehidin vasiyet ettiği kitap tamamlandı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz terör operasyonunda gözaltına alındı Merkez Bankası'ndan yükselen dolar için yeni hamle: Swap ihale limitlerini yükseltti Edirne'de 1 milimetre kuralı: Tüm ulaşım araçları boşluk kalamayacak şekilde dezenfekte edilecek Polis, telefon hırsızını terliğinden yakaladı! Hırsızlık anı kameralara yansıdı Maradona'nın ön otopsi raporu açıklandı! Uyurken akut akciğer ödeminden hayatını kaybetmiş İki farklı sokakta bulunan yaralıların, aynı bıçaklı kavgaya karıştığı ortaya çıktı Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu