Şehir Dersleri Başladı - Son Dakika

Şehir Dersleri Başladı

23.11.2015 14:12
Şehir Dersleri Başladı, System.String[]

"Şehir Dersleri" projesi kapsamında ilk ders yapıldı. İlk derste "Kent Estetiği" ile "Şehir ve Medeniyet" konuları işlendi.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi ile ÖNDER İmam Hatip Okulları Mezunları Ve Mensupları Derneği'nin Türkiye genelinde okuyan İmam Hatip öğrencilerine ve üniversite öğrencilerine, kentleşme ve şehir bilinci oluşmasını sağlamak için ortaklaşa düzenlediği "Şehir Dersleri"nde eğitimler başladı.

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen "Şehir Dersleri"nin ilkinde Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Aynur Can, "Kent Estetiği" ile "Şehir ve Medeniyet" konularında öğrencileri aydınlattı.

ŞEHRİ TÜM YÖNLERİYLE ÖĞRENECEKLER

Eğitimler kapsamında; "Şehir Tarihi", "Kent Ütopyaları" , "Şehir, Din, Sanat", "Şehir Yönetimi ve Küresel Şehirler", "Şehircilikte Yeni Yaklaşımlar", "Şehir Sosyolojisi", "Kentsel Mimari ve Toplum", "Şehir, Çevre ve Ekoloji" ve "Şehir ve Göçmen Algısı" konularında dersler verilecek. Toplamda 6 hafta sürecek eğitimlerin ardından "Medeniyet ve Şehir Bilinci Sempozyumu" yapılacak.

Şehir Dersleri Başladı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Şehir Dersleri Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Valencia'yı iterek yere düşüren Mahmut Tekdemir'e direkt kırmızı çıktı Valencia'yı iterek yere düşüren Mahmut Tekdemir'e direkt kırmızı çıktı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi İki otomobil çarpıştı, araçlar hurdaya döndü! 9 kişi yaralı İki otomobil çarpıştı, araçlar hurdaya döndü! 9 kişi yaralı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Final kararı alan Akıncı dizisindeki harita detayı, Azerileri kızdırdı Final kararı alan Akıncı dizisindeki harita detayı, Azerileri kızdırdı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı