Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu "Can Yeleği" Sahnelendi - Son Dakika

Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu "Can Yeleği" Sahnelendi

25.10.2018 20:49
Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Can Yeleği" tiyatroseverlerle buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Can Yeleği" tiyatroseverlerle buluştu.

Gönül Kıvılcım'ın yazdığı, Nihat Alptekin'nin yönettiği oyunun ilk gösterimi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Elçin Atamgüç'ün tek kişilik performans sahnelediği eserin konusu kısaca şöyle:

"Mülteci bir anne yaşamaya mecbur kaldığı bir düzenin içinde, yeterince tanımadığı bir coğrafyada, savaşın bıçak gibi kestiği eski hayatına tutunup yeni olanla baş etmeye çabalar. Aynı kaderi paylaştığı komşusu da savaşın sürüklediği ve eşitlediği diğer kadındır."

Dünyanın her yerinde yüzyıllardır yaşanan göç sorununu bir annenin yolculuğuyla ele alan "Can Yeleği" adlı oyun, yarın, 27 ve 31 Ekim'de yeniden sahnelenecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu 'Can Yeleği' Sahnelendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Endonezya için 2021 kabus gibi başladı: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ patladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu