Son Dakika Haberleri: Şehir Tiyatrosu'nun 'Amatör Kol'u çalışmalarına başladı

Şehir Tiyatrosu'nun 'Amatör Kol'u çalışmalarına başladı

4 yıl önce

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Amatör Tiyatro Kolu'na katılmaya hak kazanan tiyatro gönüllüleri eğitimlerine başladı.

Şehir Tiyatrosu'nun 'Amatör Kol'u çalışmalarına başladı, System.String[]

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Amatör Tiyatro Kolu, çalışmalarına, Tayyare Kültür Merkezi'nde başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından, tiyatronun sanat olarak algılanması ve yaygınlaşmasına yönelik olarak oluşturulan 'Amatör Tiyatro Kolu' çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni E. Ertan Akman'ın koordinasyonunu üstlendiği programa tiyatro sanatına ilgi duyan 21 yaş ve üzerindeki vatandaşlar katıldı. Programa başvuru yapan adaylardan seçmelerde başarılı olan tiyatro sevdalıları, 'Amatör Gençlik Tiyatrosu' ve 'Yetişkin' kategorilerinde eğitimlerine başladı.

Şehir Tiyatrosu sanatçılarının görev aldığı program ile tiyatro tekniklerinden yararlanılarak iletişim becerileri, bedensel ve sözel ifade, düzgün konuşma, yaratıcılık, uyum, güven, empati, muhakeme, hayal ve gözlem, eleştiri/özeleştiri becerilerinin gelişimi amaçlanıyor.

Şehir Tiyatrosu sanatçıları nezaretinde 1 ay süre ile 2 ayrı grupta sürdürülecek çalışmalar sonucunda; oyun grupları belirlenerek provalara başlanacak. Prova sürecinin 2,5 ay süreceği programların ardından hazırlanacak oyunların ise sezon içinde Şehir Tiyatrosu sahnelerinde periyodik olarak gösterimi hedefleniyor.
Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? PKK'nın İğrenç Yüzü Günlükte Ortaya Çıktı: Kendini Dedesi Yaşındaki Teröristin Kucağında Çıplak Olarak Bulmuş Şarkıcı Göksel'in Yataktaki Cesur Pozu Olay Oldu