Şehirler ve Kaleler" Mail Art Sergisi Baksı Müzesi'nde Açıldı - Son Dakika

Şehirler ve Kaleler" Mail Art Sergisi Baksı Müzesi'nde Açıldı

3 yıl önce

"Şehirler ve Kaleler" Mail Art Sergisi Baksı Müzesi'nde açıldıBAYBURT - "Şehirler ve Kaleler" konulu Ulusal Mail Art (Posta Sanatı) resim yarışmasının sergi ve ödül töreni Bayburt'ta gerçekleştirildi.

Şehirler ve Kaleler

"Şehirler ve Kaleler" Mail Art Sergisi Baksı Müzesi'nde açıldı


BAYBURT - "Şehirler ve Kaleler" konulu Ulusal Mail Art (Posta Sanatı) resim yarışmasının sergi ve ödül töreni Bayburt'ta gerçekleştirildi.

Baksı Müzesince bu yıl 5'incisi 11-13 Mayıs'ta yapılacak "Baksı Müzesi Öğrenci Sanat Şenliği" kapsamında organize edilen Baksı Müzesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Bayburt bilim Sanat Merkezi ile PTT Genel Müdürlüğünün de destek verdiği yarışmaya, ülke genelindeki 56 Bilim ve Sanat Merkezinden 528 resim katıldı.

Yarışmanın birincisi Sinop Bilim ve Sanat Merkezi'nden Göktan Aktan, ikincisi Şehit Polis Mehmet Karacatilki Bilim ve Sanat Merkezi'nden Duru Erbil ile üçüncüsü Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi'nden Ali Arslan'a ödül ve hediyeleri verildi.

Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan Baksı Kültür Sanat Vakfı'nın iki odağı olduğunu belirterek bunlardan birinin çocuk, diğerinin de kadın olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki Bilim ve Sanat Merkezlerinin matematik ve duygusal zeka bağlamında yetenekli çocukları destekleyen önemli kuruluşlar olduğunu ifade eden Koçan, şunları ifade etti.

"Mail art sanatını, sanata çok meraklı İtalyan bir iş insanı 'Mektuplaşırken acaba sanata yeni bir akış bu iletişim kanalından sağlayabilir miyiz' düşüncesiyle hobi düzeyinde başlatmış. Mail art aslında şunu gündeme getiriyor: Birincisi bizim iletişim kanalımızı diri tutuyor, ikincisi de madem bu kullanılan bir kanal, o zaman onu sanatsal yaratıcılık açısından da aktive edelimdir. O açıdan mail art, internetin olduğu bir dünyada, mektup yazmayı unuttuğumuz bir dünyada o geleneği diri tutan bir şeydir."

Program yarışmaya katılan eserlerden oluşan serginin gezilmesi ile sona erdi.(BK-

Şehirler ve Kaleler Mail Art Sergisi Baksı Müzesi'nde Açıldı

Haber Yayın Tarihi: 03.05.2017 10:33 Kaynak: İHASon Dakika

"Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın öldü mü? Sosyal medya bu iddiayla çalkalanıyor
Mahsun Kırmızıgül 14 yıl sonra ilk kez şarkı söyledi Domuzu farketti, peşine düştü! Sürek avında kurşunların hedefi oldu