Şehit Ailelerinden, Uludere Tazminatına Tepki - Son Dakika

Şehit Ailelerinden, Uludere Tazminatına Tepki

25.01.2012 15:00
Şehit Ailelerinden, Uludere Tazminatına Tepki

Hilal ÖZDEMİR Sivas, (DHA) - Sivas'ta Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yadımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırı kesiminde savaş uçaklarından atılan bombalarla ölen 34 köylü için devlet tarafından...

Hilal ÖZDEMİR Sivas, (DHA) - Sivas'ta Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yadımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırı kesiminde savaş uçaklarından atılan bombalarla ölen 34 köylü için devlet tarafından ailelerine 123 bin lira tazminat öneceğinin açıklanmasına tepki gösterdi.

Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, dernek binasındaki Şehitler Müzesi'nde yaptığı açıklamada, ölenlere kahraman edasıyla tazminat ödenecek olmasının kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Hızal, Uludere'deki hayatalarını kaybeden vatandaşlarımıza verilecek olan 123 bin liralık tazminatın miktarı bizleri derinden üzmüştür. Başbakanımıza soruyorum; Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve kaybeden aziz şehitlerimizin ailelerine 50 bin lira tazminat vereceksin, yaralanan kahraman gazilerimize 18 bin ile 45 bin lira arasında tazminat vereceksin, sonra da çıkıp bu ülkede kaçakçılığın suç olduğunu bilen ve vergi kaçıran, her türlü devletin güvencesinden faydalanan bu kişilere kahraman edasıyla tazminat vereceksin. Bu hangi vicdana sığar dedi.

Devlet tarafından ödenecek olan bu tazminatı içlerine sindiremeyeceklerini belirten Hızal, Biz Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne vergilerini veren, elektriğini suyunu ödeyen aziz vatandaşımızın vergilerinden verilen bu tazminatı içimize sindiremidiğimizi belirtiyorum diye konuştu.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA
Şırnak'ta baharın gelişiyle ters laleler açtı Şırnak'ta baharın gelişiyle ters laleler açtı

Son Dakika Güncel Şehit Ailelerinden, Uludere Tazminatına Tepki - Son Dakika


Advertisement